дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Nissan > Nissan Micra > Цени на моделски изведби
Nissan Nissan Micra
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Nissan Micra во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.2 DIG-S Acenta Look CVT
16200
98
1.2i Acenta
12100
80
1.2i Acenta CVT
13400
80
1.2i Acenta Look
12400
80
1.2i Acenta Look CVT
13600
80
1.2i DIG-S Acenta
14800
98
1.2i DIG-S Acenta CVT
15900
98
1.2i DIG-S Acenta Look
12400
98
1.2i DIG-S Acenta Look CTV
13600
98
1.2i DIG-S Tekna
16800
98
1.2i DIG-S Tekna Premium
17300
98
1.2i Tekna
13700
80
1.2i Tekna Premium
14200
80
1.2i Visia
11500
80
 
Детална табела за цени и опрема на
Nissan Micra
1.2i Acenta Look
 
12400
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1240 ccm³
КС 80
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Радио/CD
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Само напред
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 4
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 13.5 сек.
Максимална брзина 167 km/h
Потрошувачка 5.9
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 378 cm
Ширина 166.5 cm
Висина 151.5 cm
Mеѓуоскино растојание 245 cm
Капацитет на багажник 265 литри
- со спуштена клупа 1132 литри
Резервоар 46 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
Метална боја: 400 евра/24720 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Nissan Micra во Македонија
   
Последна промена на: 3/4/2015 7
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Nissan Micra, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Nissan Micra со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Suzuki Baleno
 
Suzuki Baleno
11490 - 16900
Citroën C3
 
Citroën C3
9890 - 15490
Volkswagen Polo
 
Volkswagen Polo
15435 - 20497
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мали хечбек модели
 
Citroën C39890 €
Dacia Sandero9550 €
Dacia Sandero Stepway10450 €
Fiat Punto11350 €
Ford Fiesta - 201814000 €
KIA Rio10990 €
Lada Kalina7700 €
Mazda 211480 €
Opel Corsa10435 €
Peugeot 20812639 €
Renault Clio12190 €
Seat Ibiza - 201815370 €
Škoda Fabia9940 €
Škoda Rapid Spaceback12020 €
Suzuki Baleno11490 €
Suzuki Ignis10950 €
Suzuki Swift11290 €
Toyota Yaris11690 €
Volkswagen Polo15435 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Nissan

www.nissan.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Nissan

Тел: 02 / 2 727 - 222

Адр: ул. Скупи ББ

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Nissan модели
Juke Micra
Navara Qashqai
X-Trail

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook