дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Mitsubishi > Mitsubishi Space Star > Цени на моделски изведби
Mitsubishi Mitsubishi Space Star
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Mitsubishi Space Star во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.0 Mivec AS&G Inform
8690
71
1.2 Mivec AS&G Intense
10990
80
 
Детална табела за цени и опрема на
Mitsubishi Space Star
1.2 Mivec AS&G Intense
 
10990
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1193 ccm³
КС 80
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 11.7 сек.
Максимална брзина 180 km/h
Потрошувачка 4.1
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 3710 cm
Ширина 1665 cm
Висина 1490 cm
Mеѓуоскино растојание 2450 cm
Капацитет на багажник 235 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 35 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
Доплата за металик боја 300 евра/ 18600 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Mitsubishi Space Star во Македонија
   
Последна промена на: 12/25/2013
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Mitsubishi Space Star, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Mitsubishi Space Star со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Up!
 
Volkswagen Up!
11062 - 13669
Toyota Aygo
 
Toyota Aygo
9990 - 93900
Mitsubishi Space Star
 
Mitsubishi Space Star
8690 - 10990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мини автомобили
 
Citroën C110490 €
Fiat Panda9690 €
Fiat Panda 4x412900 €
Renault Twingo - 20189900 €
Škoda Citigo9150 €
Toyota Aygo9990 €
Volkswagen Up! 11062 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Mitsubishi

www.mitsubishimotors.mk

Импортер за Македонија
МакАутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: ул. Индустриска 2

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Mitsubishi модели
ASX Eclipse Cross
L200 Outlander
Outlander PHEV Space Star

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook