дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Mitsubishi > Mitsubishi L200 > Цени на моделски изведби
Mitsubishi Mitsubishi L200
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Mitsubishi L200 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
Двојна Кабина Intense+
29480
178
Двојна Кабина Invite+
25480
136
Двојна Кабина Invite+ T
33090
136
 
Детална табела за цени и опрема на
Mitsubishi L200
Двојна Кабина Invite+ T
 
33090
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Дизел
Зафатнина 2477 ccm³
КС 136
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Нема
Централно заклучување Без далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 2
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 10.6 сек.
Максимална брзина 167 km/h
Потрошувачка 7.7
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 4
Должина 518.5 cm
Ширина 175 cm
Висина 177.5 cm
Mеѓуоскино растојание 3000 cm
Капацитет на багажник 0 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 75 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Mitsubishi L200 во Македонија
   
Последна промена на: 11/15/2012
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Mitsubishi L200, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Mitsubishi L200 со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Toyota Hilux - 2016
 
Toyota Hilux - 2016
29200 - 39800
Great Wall Steed 5
 
Great Wall Steed 5
14100 - 20950
Mitsubishi L200
 
Mitsubishi L200
25480 - 33090
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Пик ап
 
Great Wall Steed 5 14100 €
Toyota Hilux - 201629200 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТЕРЕНЦИ       ПИК-АП       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Mitsubishi

www.mitsubishimotors.mk

Импортер за Македонија
МакАутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: ул. Индустриска 2

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Mitsubishi модели
ASX Eclipse Cross
L200 Outlander
Outlander PHEV Space Star

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook