дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Nissan > Nissan Note - old > Цени на моделски изведби
Nissan Nissan Note - old
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Nissan Note - old во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.4 16V Acenta Style
13300
110
1.4 16V Acenta Style A/T
13900
110
1.4 16V Tekna
14900
110
1.4 16V Visia
12200
88
1.6 16V Acenta A/T City
13900
110
1.6 16V Acenta City
13300
110
 
Детална табела за цени и опрема на
Nissan Note - old
1.4 16V Acenta Style
 
13300
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1598 ccm³
КС 110
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 4
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 13.4 сек.
Максимална брзина 165 km/h
Потрошувачка 5.3
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 408 cm
Ширина 169 cm
Висина 155 cm
Mеѓуоскино растојание 260 cm
Капацитет на багажник 610 литри
- со спуштена клупа 770 литри
Резервоар 46 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
Метална боја: 400 евра/24720 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Nissan Note - old во Македонија
   
Последна промена на: 11/8/2012
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Nissan Note - old, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Nissan Note - old со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Ford B-MAX
 
Ford B-MAX
1500 - 18400
Fiat 500L
 
Fiat 500L
14500 - 17600
Honda Jazz
 
Honda Jazz
15990 - 18990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Mоноволумени мали
 
Fiat 500L14500 €
Ford B-MAX1500 €
Honda Jazz15990 €
Hyundai ix2013616 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Nissan

www.nissan.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Nissan

Тел: 02 / 2 727 - 222

Адр: ул. Скупи ББ

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Nissan модели
Juke Micra
Navara Qashqai
X-Trail

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook