дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Lancia > Lancia Ypsilon > Цени на моделски изведби
Lancia Lancia Ypsilon
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Lancia Ypsilon во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
Ypsilon 1.2 Gold
13500
69
Ypsilon 1.2 Gold Start & Stop
13800
69
Ypsilon 1.2 Platinum Start & Stop
15300
69
 
Детална табела за цени и опрема на
Lancia Ypsilon
Ypsilon 1.2 Platinum Start & Stop
 
15300
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1242 ccm³
КС 69
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 4
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 14.5 сек.
Максимална брзина 163 km/h
Потрошувачка 4.9
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 3842 cm
Ширина 1676 cm
Висина 1517 cm
Mеѓуоскино растојание 2390 cm
Капацитет на багажник 0 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 40 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Lancia Ypsilon во Македонија
   
Последна промена на: 2/20/2012
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Lancia Ypsilon, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Lancia Ypsilon со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Audi A1
 
Audi A1
17362 - 23913
Fiat 500
 
Fiat 500
9950 - 15600
MINI Cooper Coupe
 
MINI Cooper Coupe
22900 - 36900
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум мали
 
Alfa Romeo Mi.To15500 €
Audi A117362 €
Citroën DS315690 €
Fiat 5009950 €
MINI Cooper Coupe22900 €
Opel Adam12458 €
Opel Adam Rocks *15851 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Lancia

www.automobilesk.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 – 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Lancia модели
Delta Ypsilon

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook