дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Nissan > Nissan Juke > Цени на моделски изведби
Nissan Nissan Juke
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Nissan Juke во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.2i DIG-T Acenta
18600
115
1.2i DIG-T Tekna
20700
115
1.5 dCi Acenta
20650
110
1.5 dCi Tekna
23150
110
1.5 dCi Visia
19050
110
1.6 Acenta CVT
20100
117
1.6 DIG-T Acenta
23950
190
1.6 DIG-T Acenta X-Tronic 4x4
29350
190
1.6 DIG-T Tekna
26450
190
1.6 DIG-T Tekna X-Tronic 4x4
31850
190
1.6 Tekna CVT
22600
117
1.6 Visia
16500
115
 
Детална табела за цени и опрема на
Nissan Juke
1.5 dCi Visia
 
19050
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Дизел
Зафатнина 1461 ccm³
КС 110
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 11.2 сек.
Максимална брзина 175 km/h
Потрошувачка 5.1
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 413.5 cm
Ширина 176.5 cm
Висина 157 cm
Mеѓуоскино растојание 253 cm
Капацитет на багажник 251 литри
- со спуштена клупа 550 литри
Резервоар 46 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
Метална боја: 400 евра/24420 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Nissan Juke во Македонија
   
Последна промена на: 12/7/2014
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Nissan Juke, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Nissan Juke со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Suzuki Vitara
 
Suzuki Vitara
14980 - 25970
Mitsubishi ASX
 
Mitsubishi ASX
13980 - 23980
Dacia Duster - 2018
 
Dacia Duster - 2018
12840 - 18650
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV мали
 
Citroën C3 Aircross13490 €
Citroën C4 Cactus13590 €
Dacia Duster - 201812840 €
Fiat 500X CityLook15980 €
Hyundai Kona - 201818416 €
KIA Stonic - 201812990 €
Mitsubishi ASX13980 €
Opel Crossland X - 201816642 €
Opel Mokka X18438 €
Peugeot 200816290 €
Renault Captur15850 €
Seat Arona - 201815804 €
Škoda Karoq - 201818120 €
Suzuki S-Cross15900 €
Suzuki Vitara14980 €
Volkswagen T-Roc - 201820242 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Nissan

www.nissan.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Nissan

Тел: 02 / 2 727 - 222

Адр: ул. Скупи ББ

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Nissan модели
Juke Micra
Navara Qashqai
X-Trail

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook