дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Mitsubishi > Mitsubishi ASX > Цени на моделски изведби
Mitsubishi Mitsubishi ASX
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Mitsubishi ASX во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6 2WD Invite+
18980
117
1.8 2WD DI-D Invite +
21980
150
1.8 4WD DI-D Invite +
23980
150
2WD 1.6 Litre 2WD MIVEC 5-speed ASG
17480
117
13980
 
Детална табела за цени и опрема на
Mitsubishi ASX
2WD 1.6 Litre 2WD MIVEC 5-speed ASG
 
17480
ПОПУСТ: 13980
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1590 ccm³
КС 117
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 7
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 11.4 сек.
Максимална брзина 183 km/h
Потрошувачка 6
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 4295 cm
Ширина 1770 cm
Висина 1615 cm
Mеѓуоскино растојание 2670 cm
Капацитет на багажник 419 литри
- со спуштена клупа 1219 литри
Резервоар 63 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Mitsubishi ASX во Македонија
   
Последна промена на: 1/20/2016
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Mitsubishi ASX, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Mitsubishi ASX со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Dacia Duster - 2018
 
Dacia Duster - 2018
12840 - 18650
Volkswagen T-Roc - 2018
 
Volkswagen T-Roc - 2018
20242 - 285459
Suzuki Vitara
 
Suzuki Vitara
14980 - 25970
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV мали
 
Citroën C3 Aircross13490 €
Citroën C4 Cactus13590 €
Dacia Duster - 201812840 €
Fiat 500X CityLook15980 €
Hyundai Kona - 201818416 €
KIA Stonic - 201812990 €
Nissan Juke16500 €
Opel Crossland X - 201816642 €
Opel Mokka X18438 €
Peugeot 200816290 €
Renault Captur15850 €
Seat Arona - 201815804 €
Škoda Karoq - 201818120 €
Suzuki S-Cross15900 €
Suzuki Vitara14980 €
Volkswagen T-Roc - 201820242 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Mitsubishi

www.mitsubishimotors.mk

Импортер за Македонија
МакАутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: ул. Индустриска 2

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Mitsubishi модели
ASX Eclipse Cross
L200 Outlander
Outlander PHEV Space Star

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook