дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volvo > Volvo C30 > Цени на моделски изведби
Volvo Volvo C30
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Volvo C30 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
2.0 Base
19880
145
2.0 Momentum
22220
145
D2 Summum
26440
115
D3 A Summum
31780
150
D3 R-Design
28900
150
D4 A R-Design
33300
177
D4 Kinetic
28380
177
DRIVe S/S Base
21620
109
T5 A Momentum
36740
230
T5 R-Design
36450
230
 
Детална табела за цени и опрема на
Volvo C30
2.0 Momentum
 
22220
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1999 ccm³
КС 145
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD
Централно заклучување Без далечинско
Електрика на прозори Само напред
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 4
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 9.4 сек.
Максимална брзина 210 km/h
Потрошувачка 7.4
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 3
Должина 425 cm
Ширина 182 cm
Висина 145 cm
Mеѓуоскино растојание 264 cm
Капацитет на багажник 251 литри
- со спуштена клупа 894 литри
Резервоар 52 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
Сончев кров: 1005 евра/61800 денари; Заден паркинг сензор: 454 евра/27900 денари; Заден спојлер( стандард за Т5 и D4,не за 1.6D): 316 евра/19400 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Volvo C30 во Македонија
   
Последна промена на: 5/8/2012 6
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Volvo C30, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Volvo C30 со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Audi A3
 
Audi A3
23156 - 37183
Audi A3 Sedane
 
Audi A3 Sedane
24567 - 39003
Mercedes-Benz A-Class
 
Mercedes-Benz A-Class
25490 - 52760
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум компактни
 
Alfa Romeo Giulietta 201919500 €
Audi A323156 €
Audi A3 Sedane24567 €
Citroën DS421490 €
Lancia Delta20900 €
Mercedes-Benz A-Class25490 €
Mercedes-Benz B-Class24930 €
Volvo V4027200 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Volvo

www.midavolvo.mk

Импортер за Македонија
ДТПУ МИ-ДА АУТО ДООЕЛ

Тел: 02 / 3064 - 056

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volvo модели
S60 - 2019 S90
V40 V40 Cross Coutry
V60 V60 - 2019
V60 Cross County - 2019 V90 - 2019
V90 Cross Country XC40
XC60 - 2017 XC90

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook