дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot 308 SW - old > Цени на моделски изведби
Peugeot Peugeot 308 SW - old
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Peugeot 308 SW - old во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.4e 16V Break Access
15740
98
1.6 e-HDi SW Active
20800
112
1.6 HDi Break Access
17240
92
1.6e 16V SW Active
19380
120
 
Детална табела за цени и опрема на
Peugeot 308 SW - old
1.4e 16V Break Access
 
15740
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1397 ccm³
КС 98
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Само напред
ABS Дa
ESP Нe
Воздушни перничиња 4
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 0 сек.
Максимална брзина 0 km/h
Потрошувачка 0
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 450 cm
Ширина 181.5 cm
Висина 149.6 cm
Mеѓуоскино растојание 271 cm
Капацитет на багажник 573 литри
- со спуштена клупа 1736 литри
Резервоар 60 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
ЕЅР: 600 евра/ 37080 денари; Воздушни завеси: 260 евра/ 16068 денари; Металик боја: 310 евра/ 19158 денари.
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Peugeot 308 SW - old во Македонија
   
Последна промена на: 8/6/2010 2
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Peugeot 308 SW - old, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Peugeot 308 SW - old со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Volvo V40 Cross Coutry
 
Volvo V40 Cross Coutry
26700 - 43700
Opel Astra Sports Tourer
 
Opel Astra Sports Tourer
19170 - 24868
Toyota Corolla Touring Sports - 2019
 
Toyota Corolla Touring Sports - 2019
22490 - 32490
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Компактни каравани
 
Opel Astra Sports Tourer19170 €
Seat Leon ST20185 €
Škoda Octavia Combi26290 €
Toyota Corolla Touring Sports - 201922490 €
Volvo V40 Cross Coutry26700 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook