дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Mitsubishi > Mitsubishi Outlander > Цени на моделски изведби
Mitsubishi Mitsubishi Outlander
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Mitsubishi Outlander во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
INTENSE 2.2 DI-D 150
31980
150
INTENSE PROMO 2.2 DI-D 150
33980
150
 
Детална табела за цени и опрема на
Mitsubishi Outlander
INTENSE 2.2 DI-D 150
 
31980
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Бензин
Зафатнина 1998 ccm³
КС 150
   
ОПРЕМА
Клима уред Автоматска
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 5
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 13.3 сек.
Максимална брзина 190 km/h
Потрошувачка 8.7
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 4695 cm
Ширина 1810 cm
Висина 1710 cm
Mеѓуоскино растојание 2670 cm
Капацитет на багажник 519 литри
- со спуштена клупа 0 литри
Резервоар 60 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Mitsubishi Outlander во Македонија
   
Последна промена на: 5/3/2019 1
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Mitsubishi Outlander, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Mitsubishi Outlander со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Škoda Kodiaq - 2018
 
Škoda Kodiaq - 2018
24170 - 39850
Nissan X-Trail
 
Nissan X-Trail
29990 - 47300
Toyota RAV4 - 2019
 
Toyota RAV4 - 2019
30990 - 44990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV големи
 
Honda CR-V - 201837990 €
Hyundai Grand Santa Fe37230 €
Hyundai Santa Fe - 201855555 €
KIA Sorento37650 €
Nissan X-Trail29990 €
Peugeot 5008 - 201825490 €
Škoda Kodiaq - 201824170 €
Subaru Outback49900 €
Toyota RAV4 - 201930990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Mitsubishi

www.mitsubishimotors.mk

Импортер за Македонија
МакАутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: ул. Индустриска 2

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Mitsubishi модели
ASX Eclipse Cross
L200 Outlander
Outlander PHEV Space Star

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook