дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot 308 > Цени на моделски изведби
Peugeot Peugeot 308
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Peugeot 308 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.2 Pure Tech (130) Allure
20597
130
1.2 Pure Tech (130) Aut Allure
22012
130
1.2 Pure Tech (110) ACTIVE
18040
110
1.2 Pure Tech (130) ACTIVE
18539
130
1.2 Pure Tech (130) automatic ACTIVE
20103
130
1.2 PureTech (110) ACCESS
17020
110
1.6 BlueHDi (120) Allure
21950
120
1.6 BlueHDi (100) ACCESS
18670
100
1.6 BlueHDi (100) ACTIVE
19100
100
1.6 BlueHDi (120) ACTIVE
19758
120
1.6 BlueHDi (120) Aut ACTIVE
21161
120
2.0 BlueHDi (150) Allure
23541
150
2.0 BlueHDi (150) aut Allure
24979
150
2.0 BlueHDi (150) ACTIVE
21241
150
2.0 BlueHDi (150) Aut ACTIVE
23035
150
 
Детална табела за цени и опрема на
Peugeot 308
1.6 BlueHDi (100) ACCESS
 
18670
ПОПУСТ: 0
   
МОТОР
Гориво Дизел
Зафатнина 1560 ccm³
КС 100
   
ОПРЕМА
Клима уред Обична
Радио Радио/CD/MP3
Централно заклучување Со далечинско
Електрика на прозори Напред/Позади
ABS Дa
ESP Дa
Воздушни перничиња 6
   
ПЕРФОРМАНСИ
Забрзување до 100 km/h 11.3 сек.
Максимална брзина 186 km/h
Потрошувачка 4.3
   
КАРОСЕРИСКИ ПОДАТОЦИ ЗА МОДЕЛОТ
Бр. на врати 5
Должина 4253 cm
Ширина 2043 cm
Висина 1457 cm
Mеѓуоскино растојание 2620 cm
Капацитет на багажник 420 литри
- со спуштена клупа 1228 литри
Резервоар 53 литри
 
ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА
 
* Податоците за моделската изведба се превземени од импортерот на Peugeot 308 во Македонија
   
Последна промена на: 4/23/2019
   

 

DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Peugeot 308, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
 
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Peugeot 308 со други автомобили.Најпопуларни во класата
 
Ford Focus - 2018
 
Ford Focus - 2018
18400 - 39000
Renault Megane
 
Renault Megane
16990 - 37990
Volkswagen Golf VII
 
Volkswagen Golf VII
19996 - 50626
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Компакти
 
Citroën C413990 €
Fiat Tipo - 201713000 €
Ford Focus13990 €
Ford Focus - 201818400 €
Honda Civic - 201723990 €
Hyundai i30 - 201814500 €
KIA Ceed - 201813990 €
Mazda 316980 €
Mazda 3 - 2019 *16980 €
Opel Astra17413 €
Renault Megane16990 €
Seat Leon18080 €
Toyota Auris17050 €
Toyota Corolla Hatchback - 201917990 €
Volkswagen Golf VII19996 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 
 
Одберете друг автомобил
     
 Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook