дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford Galaxy > Цени на моделски изведби
Ford Ford Galaxy
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Ford Galaxy во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6l EcoBoost M6 Euro5 Business
30500
160
1.6l EcoBoost M6 Euro5 Ghia
31500
160
1.6l EcoBoost M6 Euro5 Titanium
32000
160
1.6l EcoBoost M6 Euro5 Trend
29000
160
1.6l TDCi M6 Euro5 Trend
29800
115
2.0l EcoBoost Powershift auto Euro5 Ghia
36000
203
2.0l EcoBoost Powershift auto Euro5 Titanium
36500
203
2.0l PFI M5 Euro5 Ghia
30500
145
2.0l PFI M5 Euro5 Titanium
31000
145
2.0l PFI M5 Euro5 Trend
28000
145
2.0l TDCi M6 Euro4 (no DPF) Ghia
32500
140
2.0l TDCi M6 Euro4 (no DPF) Titanium
33000
140
2.0l TDCi M6 Euro4 (no DPF) Trend
30000
140
2.0l TDCi M6 Euro5 Business
32000
140
2.0l TDCi M6 Euro5 Ghia
33000
140
2.0l TDCi M6 Euro5 Ghia
34000
163
2.0l TDCi M6 Euro5 Titanium
33500
140
2.0l TDCi M6 Euro5 Titanium
34500
163
2.0l TDCi M6 Euro5 Trend
30500
140
2.0l TDCi Powershift automatic Euro5 Business
33900
140
2.0l TDCi Powershift automatic Euro5 Ghia
35900
163
2.0l TDCi Powershift automatic Euro5 Ghia
34900
140
2.0l TDCi Powershift automatic Euro5 Titanium
36400
163
2.0l TDCi Powershift automatic Euro5 Titanium
35400
140
2.0l TDCi Powershift automatic Euro5 Trend
32400
140
2.2l TDCi A6 Euro5 Ghia
37900
200
2.2l TDCi A6 Euro5 Titanium
38400
200
2.2l TDCi M6 Euro5 Ghia
36000
200
2.2l TDCi M6 Euro5 Titanium
36500
200
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Ford Galaxy, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Ford Galaxy со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Ford Galaxy, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Ford Galaxy
 
Ford Galaxy
28000 - 38400
Ford S-MAX
 
Ford S-MAX
30500 - 45100
Citroën C4 Grand Picasso
 
Citroën C4 Grand Picasso
19990 - 19990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Моноволумени големи
 
Citroën C4 Grand Picasso19990 €
Ford S-MAX30500 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook