дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen Polo 2009 > Цени на моделски изведби
Volkswagen Volkswagen Polo 2009
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Volkswagen Polo 2009 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.0 60 Trendline
12348
60
10990
1.0 75 Trendline
13160
75
1.4 TDI BMT 75 Comfortline
15934
75
City Van 1.0 60 Trendline
12384
60
City Van 1.4 TDI 75 Trendline
15146
75
1.0 75 Comfortline
13592
75
1.2 TSI BMT 110 DSG Highline
17337
110
1.2 TSI BMT 110 Highline
15974
110
1.2 TSI BMT 90 Comfortline
13891
90
1.2 TSI BMT 90 DSG Comfortline
15357
90
1.2 TSI BMT 90 DSG Trendline
14924
90
1.2 TSI BMT 90 Trendline
13458
90
1.2 TSI Comfortline
14814
110
1.2 TSI DSG Comfortline
16177
110
1.2 TSI DSG Highline
16518
90
1.4 TDI 75 Trendline
15277
75
1.4 TDI BMT 75 Trendline
15498
75
1.4 TDI BMT 90 DSG Comfortline
17578
90
1.4 TDI BMT 90 DSG Highline
18898
90
1.4 TDI BMT 90 DSG Trendline
17142
90
1.4 TDI BMT 90 Trendline
15663
90
1.4 TSI DSG GTI
21275
180
1.6 TDI DSG Comfortline
17165
90
City Van 1.0 75 Trendline
13079
75
City Van 1.4 TDI BMT 75 Trendline
15361
75
City Van 1.4 TDI BMT 75 Trendline
15523
75
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Volkswagen Polo 2009, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Volkswagen Polo 2009 со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Volkswagen Polo 2009, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Citroën C3
 
Citroën C3
9890 - 15490
Nissan Micra
 
Nissan Micra
11500 - 17300
Suzuki Baleno
 
Suzuki Baleno
11490 - 16900
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мали хечбек модели
 
Citroën C39890 €
Dacia Sandero9550 €
Dacia Sandero Stepway10450 €
Fiat Punto11350 €
Ford Fiesta - 201814000 €
KIA Rio10990 €
Lada Kalina7700 €
Mazda 211480 €
Nissan Micra11500 €
Opel Corsa10435 €
Peugeot 20812639 €
Renault Clio12190 €
Seat Ibiza - 201815370 €
Škoda Fabia9940 €
Škoda Rapid Spaceback12020 €
Suzuki Baleno11490 €
Suzuki Ignis10950 €
Suzuki Swift11290 €
Toyota Yaris11690 €
Volkswagen Polo15435 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook