дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford Fiesta - 2018 > Цени на моделски изведби
Ford Ford Fiesta - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Ford Fiesta - 2018 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
ACTIVE 1.0EcoBoost 100КС M6 S/S
17500
100
ACTIVE 1.0EcoBoost 100КС А6 S/S
19000
100
ACTIVE 1.0EcoBoost 125КС M6 S/S
18600
125
ACTIVE 1.1l 85КС M5
16900
85
BUSINESS 1.1l 85КС M5
14600
85
BUSINESS 1.5l TDCi 85КС M6
16300
85
BUSINESS 1.1l 70КС M5
14000
70
BUSINESS 1.0EcoBoost 100КС M6 S/S
15700
100
BUSINESS 1.0EcoBoost 100КС А6 S/S
16900
100
ST-LINE 1.0l EcoBoost 140КС M6 S/S
19800
125
ST-LINE 1.0EcoBoost 125КС M6 S/S
19300
125
VIGNALE 1.5l TDCi 120КС M6
22600
120
VIGNALE 1.0EcoBoost 140КС M6 S/S
21800
140
VIGNALE 1.0EcoBoost 125КС M6 S/S
20800
125
VIGNALE в 1.0EcoBoost 100КС A6 S/S
21600
100
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Ford Fiesta - 2018, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Ford Fiesta - 2018 со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Ford Fiesta - 2018, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Polo
 
Volkswagen Polo
15435 - 20497
Dacia Sandero
 
Dacia Sandero
9550 - 14500
Suzuki Baleno
 
Suzuki Baleno
11490 - 16900
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мали хечбек модели
 
Citroën C39890 €
Dacia Sandero9550 €
Dacia Sandero Stepway10450 €
Fiat Punto11350 €
KIA Rio10990 €
Lada Kalina7700 €
Mazda 211480 €
Nissan Micra11500 €
Opel Corsa10435 €
Peugeot 20812639 €
Renault Clio12190 €
Seat Ibiza - 201815370 €
Škoda Fabia9940 €
Škoda Rapid Spaceback12020 €
Suzuki Baleno11490 €
Suzuki Ignis10950 €
Suzuki Swift11290 €
Toyota Yaris11690 €
Volkswagen Polo15435 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook