дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot Traveller - 2018 > Цени на моделски изведби
Peugeot Peugeot Traveller - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Peugeot Traveller - 2018 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6b (115) L1 Active
31580
115
1.6b (115) L1 Allure
38930
115
1.6b (115) L1 BUSINESS
29430
115
1.6b (115) L2 Active
32980
115
1.6b (115) L2 BUSINESS
30120
115
1.6b (115) L3 Active
33650
115
1.6b (115) L3 BUSINESS
30800
115
1.6b (150) L1 Allure
41620
150
1.6b (150) L2 BUSSINES VIP
42420
150
1.6b (150) L2 Active
34940
180
1.6b (150) L2 Allure
42330
150
1.6b (150) L2 BUSINESS
32750
150
1.6b (150) L3 BUSSINES VIP
43130
150
1.6b (150) L3 Active
35650
150
1.6b (150) L3 Allure
43050
150
1.6b (150) L3 BUSINESS
33460
150
1.6b (180) L1 Allure
44470
180
1.6b (180) L2 BUSSINES VIP
45280
180
1.6b (180) L2 Active
37750
180
1.6b (180) L2 Allure
45190
180
1.6b (180) L3 BUSSINES VIP
46780
180
1.6b (180) L3 Active
38450
180
1.6b (180) L3 Allure
46700
180
1.6b (180) L3 BUSINESS
36260
150
1.6b (95) L1 Active
30620
95
1.6b (95) L1 BUSINESS
28480
95
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Peugeot Traveller - 2018, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Peugeot Traveller - 2018 со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Peugeot Traveller - 2018, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Transporter Комби
 
Volkswagen Transporter Комби
23814 - 41368
Peugeot Traveller - 2018
 
Peugeot Traveller - 2018
28480 - 46780
Volkswagen Transporter Патар
 
Volkswagen Transporter Патар
20831 - 34887
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Комби
 
Fiat Ducato Passenger Transport29500 €
Ford Tourneo Connect 200917890 €
Ford Transit Custom19400 €
Opel Vivaro24430 €
Peugeot Expert Tepee25610 €
Volkswagen Multivan34813 €
Volkswagen Transporter Комби23814 €
Volkswagen Transporter Патар20831 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМБИ       МИНИБУС       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook