дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford B-MAX > Цени на моделски изведби
Ford Ford B-MAX
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Ford B-MAX во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.0l EcoBoost Ambiente
13700
100
1.0l EcoBoost Titanium
15900
100
1.0l EcoBoost Titanium X
17500
100
1.0l EcoBoost Titanium со Auto Start-Stop
16800
125
1.0l EcoBoost Trend
1500
100
1.0l EcoBoost Trend Auto Start-Stop
15900
125
1.0l EcoBoostTitanium X со Auto Start-Stop
18400
125
1.4l 9 Ambiente
13100
90
1.4l 9 Titanium X
16900
90
1.4l Titanium
15300
90
1.4l Trend
14400
90
1.5l TDCi DPF Ambiente
14300
75
1.5l TDCi DPF Titanium
16500
75
1.5l TDCi DPF Trend
15600
75
1.6l ECOnetic TDCi DPF Titanium
17400
95
1.6l ECOnetic TDCi DPF Trend
16500
95
1.6l Titanium
17400
105
1.6l Titanium X
1900
105
1.6l Trend
16500
105
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Ford B-MAX, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Ford B-MAX со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Ford B-MAX, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Ford B-MAX
 
Ford B-MAX
1500 - 18400
Fiat 500L
 
Fiat 500L
14500 - 17600
Honda Jazz
 
Honda Jazz
15990 - 18990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Mоноволумени мали
 
Fiat 500L14500 €
Honda Jazz15990 €
Hyundai ix2013616 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook