дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Nissan > Nissan X-Trail > Цени на моделски изведби
Nissan Nissan X-Trail
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Nissan X-Trail во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.6 dCi 130 ACENTA
32490
130
1.6 dCi 130 VISIA
31190
130
1.6 dCi 130 X-T ACENTA
33990
130
1.6 dCi 4wd 130 ACENTA
35490
130
1.6 dCi 4WD 130 N-CONNECTA
38590
130
1.6 dCi TEKNA
41590
130
1.6 dCi X-T N-CONNECTA
36990
130
1.6 dCi X-T TEKNA
40390
130
1.6 DIG 163 ACENTA
31590
163
1.6 DIG 163 N-CONNECTA
33890
163
1.6 DIG 163 TEKNA
37990
163
1.6 DIG 163 VISIA
29990
163
2.0 dCi 4WD 177 ACENTA
37290
177
2.0 dCi 4WD 177 TEKNA
43990
177
2.0 dCi 4WD N-CONNECTA
39600
177
2.0 dCi X-T 177 ACENTA
36990
177
2.0 dCi X-T 177 N-CONNECTA
39990
177
2.0 dCi X-T 4WD N-CONNECTA
44400
177
2.0 dCi X-T 4WD TEKNA
47300
177
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Nissan X-Trail, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Nissan X-Trail со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Nissan X-Trail, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Škoda Kodiaq - 2018
 
Škoda Kodiaq - 2018
24170 - 39850
Nissan X-Trail
 
Nissan X-Trail
29990 - 47300
Toyota RAV4 - 2019
 
Toyota RAV4 - 2019
30990 - 44990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV големи
 
Honda CR-V - 201837990 €
Hyundai Grand Santa Fe37230 €
Hyundai Santa Fe - 201855555 €
KIA Sorento37650 €
Mitsubishi Outlander31980 €
Peugeot 5008 - 201825490 €
Škoda Kodiaq - 201824170 €
Subaru Outback49900 €
Toyota RAV4 - 201930990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Nissan

www.nissan.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Nissan

Тел: 02 / 2 727 - 222

Адр: ул. Скупи ББ

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Nissan модели
Juke Micra
Navara Qashqai
X-Trail

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook