дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Audi > Audi A3 Sedane > Цени на моделски изведби
Audi Audi A3 Sedane
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Audi A3 Sedane во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
BASIC 1.5 TFSI 150
27065
150
BASIC 1.5 TFSI 150 S-TRONIC
29895
150
BASIC 1.6 TDI 116
27579
116
BASIC 1.6 TDI 116 S-TRONIC
30420
116
BASIC 2.0 TDI 150
33508
150
BASIC 2.0 TDI 150 S-TRONIC
36360
150
BASIC TFSI 116
24567
116
BASIC 1.0 TFSI 116 S-TRONIC
27408
116
DESIGN 1.5 TFSI 150
29972
150
DESIGN 1.5 TFSI 150 S-TRONIC
32302
150
DESIGN 1.0 TFSI 116 S-TRONIC
30321
116
DESIGN 1.6 TDI 116
30497
116
DESIGN 1.6 TDI 116 S-TRONIC
32826
116
DESIGN 2.0 TDI 150
36638
150
DESIGN 2.0 TDI 150 S-TRONIC
39003
150
SPORT 1.0 TFSI 116 S-TRONIC
30321
116
SPORT 1.5 TFSI 150
29972
150
SPORT 1.5 TFSI 150 S-TRONIC
32302
150
SPORT 1.6 TDI 116
30497
116
SPORT 1.6 TDI 116 S-TRONIC
32826
116
SPORT 2.0 TDI 150
36638
150
SPORT 2.0 TDI 150 S-TRONIC
39003
150
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Audi A3 Sedane, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Audi A3 Sedane со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Audi A3 Sedane, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Audi A3
 
Audi A3
23156 - 37183
Audi A3 Sedane
 
Audi A3 Sedane
24567 - 39003
Mercedes-Benz A-Class
 
Mercedes-Benz A-Class
25490 - 52760
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум компактни
 
Alfa Romeo Giulietta 201919500 €
Audi A323156 €
Citroën DS421490 €
Lancia Delta20900 €
Mercedes-Benz A-Class25490 €
Mercedes-Benz B-Class24930 €
Volvo V4027200 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Audi

www.audi.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Audi модели
A1 A3
A3 Sedane A4
A4 Avant A5 Coupe
A5 S5 Coupe A5 Sportback
A6 A6 Allroad Quattro
A6 Avant A7 Sportback
A8 Q2
Q3 Q5
Q7 Q8
R8 TT Coupe

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook