дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Nissan > Nissan Qashqai > Цени на моделски изведби
Nissan Nissan Qashqai
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Nissan Qashqai во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.5 dCi 110 Acenta
24290
110
1.5 dCi 110 N-Connecta
27590
110
1.5 dCi 110 Tekna
31990
110
1.5 dCi 110 Tekna+
33990
110
1.6 dCi 130 Acenta
28990
130
1.6 dCi 130 Acenta 4x4
29490
130
1.6 dCi 130 Acenta X-Tronic
29990
130
1.6 dCi 130 N-Connecta
29990
130
1.6 dCi 130 N-Connecta X-Tronic
31700
130
1.6 dCi 130 N-Connecta 4x4
32490
130
1.6 dCi 130 Visia
26990
130
1.6 dCi 130 Visla 4x4
28990
130
1.6 dCi 130 Visla X-Tronic
27990
130
1.6 dCi 130Tekna
32590
130
1.6 dCi 130Tekna X-Tronic
33390
130
1.6 dCi 130Tekna +4x4
36590
130
1.6 dCi 130Tekna 4x4
34190
130
1.6 dCi 130Tekna+
32390
130
1.6 dCi 130Tekna+ X-Tronic
36190
130
1.6 DIG-T 163 Acenta
25490
163
1.6 DIG-T 163 N-Connecta
27290
163
1.6 DIG-T 163 Tekna
30300
163
1.6 DIG-T 163 Tekna+
32590
163
1.6 DIG-T 163 Visla
23590
163
1.2 DIG-T 115 Acenta
22990
115
1.2 DIG-T 115 Acenta X-Tronic
26290
115
1.2 DIG-T 115 N-Connecta
25390
115
1.2 DIG-T 115 N-Connecta X-Tronic
26690
115
1.2 DIG-T 115 Tekna
28990
115
1.2 DIG-T 115 Tekna X-Tronic
30390
115
1.2 DIG-T 115 Tekna+
32390
115
1.2 DIG-T 115 Tekna+ X-Tronic
32590
115
1.2 DIG-T 115 Visla
21590
115
1.2 DIG-T 115 Visla X-Tronic
23990
115
1.5 dCi 110 Visla
22890
110
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Nissan Qashqai, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Nissan Qashqai со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Nissan Qashqai, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Hyundai Tucson
 
Hyundai Tucson
17777 - 17777
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Citroën C5 Aircross - 201921990 €
Ford Kuga MCA23300 €
Great Wall Hover H5 12034 €
Hyundai Tucson17777 €
Hyundai Tuscon - 201818990 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Mitsubishi Eclipse Cross23980 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Nissan

www.nissan.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Nissan

Тел: 02 / 2 727 - 222

Адр: ул. Скупи ББ

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Nissan модели
Juke Micra
Navara Qashqai
X-Trail

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook