дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > MINI > MINI Countryman > Цени на моделски изведби
MINI MINI Countryman
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
MINI Countryman во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
Cooper
23900
122
Cooper Chili
27900
122
Cooper D
24900
112
Cooper D ALL-4
26500
112
Cooper D ALL-4 Chili
30500
112
Cooper D ALL-4 Pepper
28500
112
Cooper D Chili
28900
112
Cooper D Pepper
26900
112
Cooper Pepper
25900
122
Cooper S
26900
184
Cooper S ALL-4
28500
184
Cooper S ALL-4 Chili
32900
184
Cooper S ALL-4 Pepper
30500
184
Cooper S Chili
30900
184
Cooper S Pepper
28900
184
Cooper SD
27900
143
Cooper SD ALL-4
29900
143
Cooper SD ALL-4 Chili
33500
143
Cooper SD ALL-4 Pepper
31500
143
Cooper SD Chili
31900
143
Cooper SD Pepper
29900
143
One
20900
98
One Chili
23900
98
One D
23900
90
One D Chili
27500
90
One D Pepper
25900
90
One Pepper
22900
98
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за MINI Countryman, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на MINI Countryman со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за MINI Countryman, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
MINI Countryman
 
MINI Countryman
20900 - 33500
Audi Q2
 
Audi Q2
27790 - 44362
BMW X1
 
BMW X1
29980 - 49140
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум SUV мали
 
Audi Q227790 €
BMW X129980 €
Honda HR-V23990 €
Mercedes-Benz GLA29590 €
Toyota C-HR24890 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 
Одберете друг автомобил
     
 


MINI

www.mini.com.mk

Импортер за Македонија
Маккар

Тел: 02 / 3096 - 511

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  09:00 - 19:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други MINI модели
Clubman Cooper
Cooper Convertible Cooper Coupe
Cooper John Cooper Works Countryman
Paceman Roadster

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook