дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford Mondeo > Цени на моделски изведби
Ford Ford Mondeo
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Ford Mondeo во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.5T (165) aut TITANIUM
28500
160
1.5T (165) TITANIUM
26700
160
1.5T (165) TREND
23100
160
1.5T (165) аut TREND
24900
160
1.5T Ecoboost (165 КС) Automatic ST LINE
34900
160
1.5T Ecoboost (165 КС) ST LINE
33900
160
2.0TDCi (150 КС) automatic ST LINE
41700
150
2.0TDCi (150 КС) automatic TITANIUM
33900
150
2.0TDCi (150 КС) ST LINE
37500
150
2.0TDCi (150 КС) TITANIUM
31200
150
2.0TDCi (150) TREND
25900
150
2.0TDCi (150)Aut TREND
28600
150
2.0TDCi (190 КС) automatic TITANIUM
39600
190
2.0TDCi (190 КС) awd ST LINE
46000
190
2.0TDCi (190 КС) ST LINE
42700
190
2.0TDCi (190 КС)TITANIUM
35600
190
HEV 2.0 HYBRID 187КС TITANIUM
29900
187
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Ford Mondeo, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Ford Mondeo со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Ford Mondeo, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Peugeot 508
 
Peugeot 508
22280 - 38970
Volkswagen Passat
 
Volkswagen Passat
29408 - 45302
Škoda Superb
 
Škoda Superb
22600 - 38380
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Семејни седани
 
Citroën C518900 €
Hyundai i4024800 €
KIA Optima24550 €
Mazda 630980 €
Peugeot 50822280 €
Renault Talisman25000 €
Škoda Superb22600 €
Toyota Camry - 201930190 €
Volkswagen Passat29408 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
СРЕДНА КЛАСА       ПРЕМИУМ - СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       ВИСОКА КЛАСА       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook