дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Audi > Audi A3 > Цени на моделски изведби
Audi Audi A3
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Audi A3 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
BASIC 1.6 TDI 116
26114
116
BASIC 1.6 TDI 116 S-TRONIC
28379
116
BASIC 1.0 TFSI 116
23156
116
BASIC 1.0 TFSI 116 S-TRONIC
25944
116
BASIC 1.5 TFSI 150
25604
150
BASIC 1.5 TFSI 150 S-TRONIC
27869
150
BASIC 2.0 TDI 150
31958
150
DESIGN 1.0 TFSI 116
26017
116
DESIGN 1.0 TFSI 116 S-TRONIC
28281
116
DESIGN 1.5 TFS 150
27942
150
DESIGN 1.5 TFS 150 S-TRONIC
30765
150
DESIGN 1.6 TDI 116
28451
116
DESIGN 1.6 TDI 116 S-TRONIC
31285
116
DESIGN 2.0 TDI 150
34342
150
DESIGN 2.0 TDI 150 I S-TRONIC
37183
150
SPORT 1.0 TFSI 116
26017
116
SPORT 1.0 TFSI S-TRONIC 116
28281
116
SPORT 1.5 TFSI 150
27942
150
SPORT 1.5 TFSI 150 S-TRONIC
30765
150
SPORT 2.0 TDI 150
34342
150
SPORT 2.0 TDI 150 S-TRONIC
37183
150
SPORT 1.6 TDI S-TRONIC 116
31285
116
SPORT 1.6 TDI 116
28451
116
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Audi A3, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Audi A3 со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Audi A3, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Audi A3
 
Audi A3
23156 - 37183
Audi A3 Sedane
 
Audi A3 Sedane
24567 - 39003
Mercedes-Benz A-Class
 
Mercedes-Benz A-Class
25490 - 52760
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум компактни
 
Alfa Romeo Giulietta 201919500 €
Audi A3 Sedane24567 €
Citroën DS421490 €
Lancia Delta20900 €
Mercedes-Benz A-Class25490 €
Mercedes-Benz B-Class24930 €
Volvo V4027200 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Audi

www.audi.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Audi модели
A1 A3
A3 Sedane A4
A4 Avant A5 Coupe
A5 S5 Coupe A5 Sportback
A6 A6 Allroad Quattro
A6 Avant A7 Sportback
A8 Q2
Q3 Q5
Q7 Q8
R8 TT Coupe

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook