дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Audi > Audi Q3 > Цени на моделски изведби
Audi Audi Q3
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Audi Q3 во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.4 TFSI
33373
150
2.0 TDI Sport
34718
150
1.4 TFSI COD
33652
150
1.4 TFSI COD Sport
35555
150
1.4 TFSI Design
35276
150
1.4 TFSI S TRONIC COD
36393
150
1.4 TFSI S TRONIC COD Sport
38324
150
1.4 TFSI Sport
35276
150
2.0 TDI
32815
150
2.0 TDI QUATTRO
35205
150
2.0 TDI QUATTRO
36848
184
2.0 TDI QUATTRO Sport
37648
150
2.0 TDI QUATTRO Sport
38779
184
2.0 TDI S TRONIC QUATTRO
39100
184
2.0 TDI S TRONIC QUATTRO Sport
41031
184
2.0 TDI S-TRONIC QUATTRO
37969
150
2.0 TDI S-TRONIC QUATTRO Sport
39900
150
2.0 TFSI
31808
170
2.0 TFSI S-TRONIC QUATTRO
40818
180
2.0 TFSI S-TRONIC QUATTRO
44455
220
2.0 TFSI S-TRONIC QUATTRO Design
43520
180
2.0 TFSI S-TRONIC QUATTRO Sport
46414
220
2.0 TFSI S-TRONIC QUATTRO Sport
43363
180
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Audi Q3, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Audi Q3 со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Audi Q3, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Audi Q3
 
Audi Q3
31808 - 46414
Mazda CX-5
 
Mazda CX-5
23980 - 37480
Jaguar F-Pace - 2018
 
Jaguar F-Pace - 2018
54900 - 118500
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум SUV компактни
 
Jaguar F-Pace - 201854900 €
Land Rover Discovery Sport42900 €
Land Rover Range Rover Evoque38000 €
Lexus NX42500 €
Mazda CX-523980 €
Subaru XV26990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ХИБРИДИ       ПРЕМИУМ - ХИБРИДИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Audi

www.audi.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Audi модели
A1 A3
A3 Sedane A4
A4 Avant A5 Coupe
A5 S5 Coupe A5 Sportback
A6 A6 Allroad Quattro
A6 Avant A7 Sportback
A8 Q2
Q3 Q5
Q7 Q8
R8 TT Coupe

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook