дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford Kuga MCA > Цени на моделски изведби
Ford Ford Kuga MCA
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Ford Kuga MCA во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
BUSINESS 2WD 1.5l EcoBoost 120KS M6
26500
120
BUSINESS 2WD 1.5l EcoBoost 150KS M6
28100
150
BUSINESS 2WD 2.0l TDCi 120KS PS*
31300
120
BUSINESS 2WD 2.0l TDCi 150KS M6
30700
150
BUSINESS 4WD 1.5l EcoBoost 182KS A6
36200
182
BUSINESS 4WD 2.0l TDCi 150KS M6
33800
150
BUSINESS 4WD 2.0l TDCi 150KS PS*
36500
150
BUSINESS 4WD 2.0l TDCi 180KS M6
35900
180
BUSINESS 4WD 2.0l TDCi 180KS PS*
38000
180
BUSINESS2WD 1.5l TDCi 120KS M6
29300
120
ST-LINE 2WD 1.5l EcoBoost 150KS M6
33600
150
ST-LINE 2WD 1.5l TDCi 120KS M6
34500
120
ST-LINE 2WD 2.0l TDCi 150KS M6
36300
150
ST-LINE 4WD 1.5l EcoBoost 182KS A6
42300
182
ST-LINE 4WD 2.0l TDCi 150KS M6
39600
150
ST-LINE 4WD 2.0l TDCi 150KS P.S
42200
150
ST-LINE 4WD 2.0l TDCi 180KS M6
41700
180
ST-LINE 4WD 2.0l TDCi 180KS PS*
43900
180
ST-LINE2WD 2.0l TDCi 120KS PS*
36800
120
TITANIUM 2WD 1.5l EcoBoost 150KS M6
29500
150
TITANIUM 2WD 1.5l TDCi 120KS M6
30100
120
TITANIUM 2WD 2.0l TDCi 120KS PS*
32300
120
TITANIUM 2WD 2.0l TDCi 150KS M6
31500
150
TITANIUM 4WD 1.5l EcoBoost 182KS A6
37200
182
TITANIUM 4WD 2.0l TDCi 150KS M6
34700
150
TITANIUM 4WD 2.0l TDCi 150KS PS*
37300
150
TITANIUM 4WD 2.0l TDCi 180KS M6
36900
180
TITANIUM 4WD 2.0l TDCi 180KS PS*
38900
180
TREND 2WD 1.5l EcoBoost 120KS M6
23300
120
TREND 2WD 1.5l EcoBoost 150KS M6
25600
150
TREND 2WD 1.5l TDCi 120KS M6
26300
120
TREND 2WD 2.0I TDCi 120KS PS*
28900
120
TREND 2WD 2.0l TDCi 150KS M6
27700
150
TREND 4WD 2.0l TDCi 150KS M6
31500
150
TREND 4WD 2.0l TDCi 150KS PS*
33700
150
TREND4WD 1.5l EcoBoost 182KS A6
33600
182
VIGNALE 2WD 1.5l EcoBoost 150KS M6
38500
150
VIGNALE 2WD 2.0l TDCi 150KS M6
40700
150
VIGNALE 4WD 1.5l EcoBoost 182KS A6
46700
182
VIGNALE 4WD 2.0l TDCi 150KS M6
44700
150
VIGNALE 4WD 2.0l TDCi 150KS PS*
46900
150
VIGNALE 4WD 2.0l TDCi 180KS M6
46300
180
VIGNALE 4WD 2.0l TDCi 180KS PS*
48300
180
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Ford Kuga MCA, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Ford Kuga MCA со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Ford Kuga MCA, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Citroën C5 Aircross - 2019
 
Citroën C5 Aircross - 2019
21990 - 37390
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Citroën C5 Aircross - 201921990 €
Great Wall Hover H5 12034 €
Hyundai Tucson17777 €
Hyundai Tuscon - 201818990 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Mitsubishi Eclipse Cross23980 €
Nissan Qashqai21590 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook