дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Škoda > Škoda Superb > Цени на моделски изведби
Škoda Škoda Superb
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ
 
Цени на моделски изведби на
Škoda Superb во Македонија
МОДЕЛСКА ИЗВЕДБА
ЦЕНА €
МОТОР КС
ПОПУСТ
1.5 tsi 150 Active
22600
150
1.5 tsi 150 active DSG
24600
150
1.5 tsi 150 Ambition DSG
27600
150
1.5 tsi 150 Style
29920
150
1.5 tsi 150 Style DSG
32010
150
1.5 tsi 150 Аmbition
25560
150
2.0 tdi 150 Active
24270
150
2.0 tdi 150 Ambition
27260
150
2.0 tdi 150 dsg Active
26410
150
2.0 tdi 150 dsg Ambition
29860
150
2.0 tdi 150 dsg Style
33750
150
2.0 tdi 150 Style
31660
150
2.0 tdi 190 dsg Ambition
31110
190
2.0 tdi 190 dsg ambition 4х4
33190
190
2.0 tdi 190 dsg Style
35000
190
2.0 tdi 190 dsg Style 4х4
37630
190
2.0 tsi dsg 4x4 ambition
33640
272
2.0 tsi dsg 4x4 Style
38380
272
 
download DOWNLOAD - ирајте PDF ценовник за Škoda Superb, со комплетни податоци за цени и ниво на опрема.
Спореди го цените карактеристиките и нивоата на опрема на Škoda Superb со други автомобили.
 

Нешто недостасува или не е точно?
 
Испратете поплака до koli.com.mk, доколку сметате дека некој податок не е точен или недостасува во листата.

Вашата e-mail адреса
 
   

Коментар

 

Прочитај краток опис за Škoda Superb, a види и кои се главните предности и недостатоци на моделот.
Најпопуларни во класата
 
Škoda Superb
 
Škoda Superb
22600 - 38380
Renault Talisman
 
Renault Talisman
25000 - 45600
Ford Mondeo
 
Ford Mondeo
23100 - 46000
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Семејни седани
 
Citroën C518900 €
Ford Mondeo23100 €
Hyundai i4024800 €
KIA Optima24550 €
Mazda 630980 €
Peugeot 50822280 €
Renault Talisman25000 €
Toyota Camry - 201930190 €
Volkswagen Passat29408 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
СРЕДНА КЛАСА       ПРЕМИУМ - СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       ВИСОКА КЛАСА       
 
Одберете друг автомобил
     
 


Škoda

www.skoda.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Škoda модели
Citigo Fabia
Fabia Combi Karoq - 2018
Kodiaq - 2018 Octavia
Octavia Combi Octavia RS
Rapid Rapid Spaceback
Scala Superb
Superb Combi

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook