дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Alfa Romeo > Alfa Romeo Mi.To > Краток опис за моделот
Alfa Romeo Mi.To Alfa Romeo Mi.To
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 15500
веќе од 258 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
5.4
Изглед
7
Перформанси
6
Возна динамика
6
Зад управувачот
6.3
Удобност
4
Простор и практичност
2.5
Квалитет и доверливост
4.5
Цена/Опрема
4.5
Трошоци за користење
6
Безбедност и сигурност
7
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Љубов на прв поглед... и на втор, и на трет...

Lamborghini, Ferrari, Maserati, Alfa... Супер автомобили со егзотичен дизајн, а кои овозможуваат едно поинакво возачко искуство.


Не е тешко да се погоди зошто Mi.To го поврзуваме со ексклузивните автомобили. И Alfa Mi.To е супер автомобил, но во мало и достапно пакување. Најмалата Alfa изгледа токму како култниот 8C Competizione, автомобил кој се произведе во само 500 примероци. Да, има и коњи под хаубата – новите Multiair мотори овозможуваат одлични перформанси, особено турбо бензинците, со кои Mi.To е вистински тркач за градските улици.
 
Едноставно е – малиот Италијанец е направен за да го задоволи возачот, да го донесе до некое друго ниво на уживање, нешто што можат да го овозможат само супер спортистите. Возните својства се врвни, било дали се работи за тесните градски свиоци, или на поголеми брзини на автопат. 
 
Уживањето го дополнуваат и хируршки прецизното управување и врвните менувачи. Има и DNK копче, со помош на кое се станува побрутално, од одговорот на моторот, преку кочниците, па до управувањето. 
 
Како и кај секој премиум модел, наменет пред се за оние свесни за стилот и за уживателите во возењето, Mi.To има тесна задна клупа, мал багажник и слаба функционалност. Сепак, високо е нивото на рафинираност – моторите се тивки и не произведуваат вибрации при ниски вртежи, но се вистински спортски при притискање на педалот за гас. Интересно, суспензијата не е  премногу тврдо подесена. Висока оценка заслужуваат и квалитетот на материјалите и завршната обработка.
 
Да не заборавиме – цената на Mi.To е на ниво на моделите од компактната класа. Можеби се доплаќа малку повеќе за дополнителна опрема, но сепак се работи за премиум автомобил. Во оваа класа кај сите автомобили прилично е висока доплатата за дополнителна опрема.
 
Mi.To е автомобил наменет за љубителите на автомобилите, за оние кои ја ценат страста во возењето. Да, има и други убави автомобили на пазарот, но Mi.To е најубав. Не се работи само за љубов на прв поглед. Кој пробал Alfa, тоа најдобро го знае!
ПРЕДНОСТИ
• Прекрасен дизајн
• Агилни и економични мотори
• Одлично избалансирано подвозје
• Прецизни управувач и менувач
• Врвни возни својства
• Квалитет и завршна обработка
• Високо ниво на рафинираност
• Безбедност
• Добра ергономија
НЕДОСТАТОЦИ
• Внатрешноста не е особено просторна
• Некои делови во внатрешноста се со послаб квалитет
• Малку опрема во основниот модел


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Alfa Romeo Mi.To  

Sto vozi drugar mi bravo? I kolku ima toj ima IQ?
Напишан од Johnson  пред  околу 61 месеци
ova kola e za ljuge sho gi znaat vistinskite vrednosti na zivotot, shto znaat vistinski da uzivat,,shto znaat deka ednas se zivee, za umetnici, za duhuvno ispolneti ljuge za ljuge so sharm, za intelektualci....ako nemas nisto od ovie vistinski vrednosti kupi si VW ili skoda, no zapamti vo toj sluchaj ne si chovek zatoa sho gi nemas vistinskite covecki vrednosti.....ova e za ljuge so ljubov, za najgolemata vrednost vo zivotot..zatoa shto zivotot e kratok treba da se voze vakva kola shto ima dusa.
Напишан од bravo  пред  околу 61 месеци
alfata ne e za kopuci sho gleda samo vw....vw skoda seat toa se kopuci golf 4....alfata nema da se prodade vo mn primeroci ama nema ni eden primerok da bide kaj kopuk kako sho se site golfovi polo ili pasata...kopuci se site tie skoda e za pod 90IQ lugje...a ovaa alfa e za nad 110IQ odnosno samo 2.5% vo svetot imat natprosecna inteligencija i zatoa vakvi kolku se prodavat malku...za tie shto gi znaat vistinskite vrednosti na zivotot deka ne e se kolku kosta kolata i kolku kojna e i kolku trosi..
Напишан од bravo  пред  околу 61 месеци
Alfa mito = grande punto so duplirana cena. Koj ima pari da frla, neka se laze na alfite.
Напишан од Argir  пред  околу 102 месеци
Alfa mito = grande punto so duplirana cena. Koj ima pari da frla, neka se laze na alfite.
Напишан од Argir  пред  околу 102 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 4
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Audi A1
 
Audi A1
17362 - 23913
Fiat 500
 
Fiat 500
9950 - 15600
Citroën DS3
 
Citroën DS3
15690 - 20690
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум мали
 
Audi A117362 €
Citroën DS315690 €
Fiat 5009950 €
Lancia Ypsilon13500 €
MINI Cooper Coupe22900 €
Opel Adam12458 €
Opel Adam Rocks *15851 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Alfa Romeo

www.automobilesk.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Alfa Romeo модели
4C 2019 4C Spider 2019
Giulia 2019 Giulia QV 2019
Giulietta 2019 Mi.To
Stelvio 2019 Stelvio QV 2019

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook