дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Lancia > Lancia Delta > Краток опис за моделот
Lancia Delta Lancia Delta
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 20900
веќе од 348 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
6.0
Изглед
8
Перформанси
6.5
Возна динамика
4.7
Зад управувачот
5
Удобност
6
Простор и практичност
6
Квалитет и доверливост
5.5
Цена/Опрема
5.5
Трошоци за користење
5
Безбедност и сигурност
7.5
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Компакт од средно – високата класа

Уште при споменувањето на името Lancia, кај вистинските љубители во автомобилизмот, веднаш се будат спомени за пеколната Delta. Моделот кој остави голема трага низ авто-историјата се уште важи за култен автомобил.


Новата Delta на Lancia повторно е спремна за историја. Уникатниот дизајн, во кој е вклучена познатата италијанска грациозност и врвната елеганција, го одделуваат ова уметничко дело од толпата. Kaj Delta се е различно и единствено, во склад за логото кое го носи. Едноставно, италијанскиот компакт изгледа како скапоцен камен меѓу германските премиум конкуренти (Audi A3 и BMW 1).

Единствената приказна за Delta продолжува и во внатрешноста – квалитетните материјали, просторот и удобноста припаѓаат на некоја друга, повисока класа. Седиштата, единствено во оваа класа, се како домашни фотелји, па патниците дури и ќе заборават дека се возат во компактен автомобил! Такво единствено чувство и толку пријатен амбиент, можат да создадат само оние со автомобилско срце, Италијанците.

И на сета таа уникатност се надополнува и фактот дека токму Delta е технолошки најнапредниот компакт во групацијата на Fiat. Почнувајќи од богатата, модерна моторизација, па се до напредното подвозје и врвната опрема за безбедноста, станува јасно дека во Delta не е штедено. Новата технологија придонесе за одлични перформанси и возни својства, без притоа да се загуби на удобноста. Тоа што кај другите се покажува како невозможно, кај Lancia е реалност. 

Во моментов, нема ниту еден друг автомобил од сегментот, кој изгледа толку скапоцено, има кралски пространа внатрешност и луксузна удобност. А најпребирливите, пријатно ќе се изненадат и од цената – таа е на ниво на обичните компакти!

Сите кои се пронаоѓаат во претходно наведените атрибути, нека не бараат понатаму. Lancia Delta е најлуксузниот компакт на пазарот!

ПРЕДНОСТИ
• Посебен дизајн
• Кралски пространа внатрешност
• Лизгачка задна клупа
• Високо ниво на удобност
• Одлични седишта
• Врвни материјали и изработка
• Перформанси
• Многу богата опрема
• Цена
НЕДОСТАТОЦИ
• Возните својства не се на нивото на премиум конкурентите
• Непрецизно управување
• Многу висока потрошувачка од 1,4 моторот ако се вози поенергично


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Lancia Delta  

италијанска кола скапа за оджување
Напишан од италијанска кола скапа за оджување  пред  околу 62 месеци
италијанска кола скапа за оджување
Напишан од италијанска кола скапа за оджување  пред  околу 62 месеци
италијанска кола скапа за оджување
Напишан од италијанска кола скапа за оджување  пред  околу 62 месеци
италијанска кола скапа за оджување
Напишан од италијанска кола скапа за оджување  пред  околу 62 месеци
lancia e preubava kolicka samo sto emnogu skapa kola za nas so mali primanja ne e
Напишан од bobi  пред  околу 105 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Audi A3
 
Audi A3
23156 - 37183
Audi A3 Sedane
 
Audi A3 Sedane
24567 - 39003
Mercedes-Benz A-Class
 
Mercedes-Benz A-Class
25490 - 52760
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум компактни
 
Alfa Romeo Giulietta 201919500 €
Audi A323156 €
Audi A3 Sedane24567 €
Citroën DS421490 €
Mercedes-Benz A-Class25490 €
Mercedes-Benz B-Class24930 €
Volvo V4027200 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Lancia

www.automobilesk.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 – 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Lancia модели
Delta Ypsilon

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook