дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Fiorino > Краток опис за моделот
Fiat Fiorino Fiat Fiorino
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 9750
веќе од 162 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Симпатичен и корисен

Мултифункционалните возила на Италијанците им се во крвта, посебно кога се работи за оние кои доаѓаат во мало пакување. Fiat Fiorino (товарната верзија на двоецот Qubo/Fioroino) е најдобар доказ за тоа – простран е, функционален, а притоа и симпатичен, и од надвор и однатре.


На нашиот пазар важи правилото повеќе за помалку. Таков е и малиот Fiorino на Fiat. Нуди рекорден товарен простор од 2,5 m3 за минимална цена. За да е уште потешко да му се одолее, малиот фургон изгледа сосема солидно

Со оглед на димензиите, Fiorino е извонредно простран автомобил. Има простор за пет патници и за многу багаж, а од надвор мери само 3,96 метри, што е помалку од едно Punto на пример. Патниците нема да се жалат ниту на удобноста, бидејќи малиот Италијанец меко ги впива нерамнините.
 
Секако, возните својства, особено при повисоки брзини не се совршени, но тоа не е ни целта на овој автомобил. Поради малите димензии и малата маса, тој е управлив во градски услови, лесно се протнува, добро забрзува и добро кочи. На паркинзи, Qubo лесно се паркира, што е уште еден голем плус за овој автомобил.
 
Сите мотори кои се нудат со Fiorino, се на самиот врв од класата кога е во прашање економичноста, посебно малиот 1,3 дизел, кој добро потегнува од ниски вртежи и е идеален за градски услови.
 
Сите мали и средни претпријатија, кои бараат автомобил кој треба да однесе среден товар за низ град, но и на малку подолги растојанија, не треба да бараат понатаму. Fiorino е доволно простран, лесно се паркира, малку троши и што е најважно, тој е евтин и лесен за одржување (нема многу електроника која некогаш може да бара сервис).
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Fiorino  

Idealno vozilce za zemjodelci tie so odat po pazari..........axaxxaxa
Напишан од TomSon  пред  околу 117 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Opel Combo Van
 
Opel Combo Van
13213 - 17860
Opel Corsa Van
 
Opel Corsa Van
9984 - 14841
Peugeot Partner
 
Peugeot Partner
13980 - 18260
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Товарни мали
 
Citroën Berlingo Furgon14000 €
Citroën Jumpy18490 €
Fiat Doblo Cargo12500 €
Ford Fiesta Van10900 €
Opel Combo Van13213 €
Opel Corsa Van9984 €
Peugeot Partner13980 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТОВАРНИ - МАЛИ       ТОВАРНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500L Cross - 2017 500X CityLook
500X Off Road Look Doblo
Doblo Cargo Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Panda Panda 4x4
Punto Tipo - 2017
Tipo Sedan Tipo Station Wagon - 2017

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook