дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Nissan > Nissan Note - old > Краток опис за моделот
Nissan Note - old Nissan Note - old
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 12200
веќе од 203 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Изборот на петочлената фамилија

Јапонскиот производител, по спојувањето со Renault, сериозно настапува на европскиот пазар. Еден од најважните автомобили е Note, моноволумен од ниската класа, кој за малку пари, на семејствата им нуди многу простор и практичност.


Долгото меѓуоскино растојание е заслужно за супер пространата кабина. Простор има на претек и на предната и на задната клупа, на највисоко ниво во класата. И функционалноста е одлична – задната клупа се лизга и лесно се соборува, па патниците ќе можат да изберат меѓу повеќе простор во внатрешноста или поголем багажник. 
 
Внатре може да разочара малку понискиот квалитет на материјалите и завршната обработка, што, интересно, не би требало да биде својствено за jапонец. Патниците ќе се пожалат и на буката, било дали е тоа од моторите или од ветерот. Добро е што удобноста е на високо ниво – Note, без поголеми потреси во внатрешноста, вози и по нашите патишта.
 
Затоа пак возните својства не се на највисоко ниво. Високиот Note лесно се навалува во кривините, а не задоволува ниту управувањето, кое не е доволно директно. Моторизацијата од друга страна е солидна, особено одличните дизел мотори од Renault, кои се супер економични.
 
Note не е најевтин меѓу малите моноволумени, но, барем на хартија, јапонското име најавува долготрајност. А се друго е речиси исто како кај еден француски автомобил. Значи, за сите кои бараат многу простор и удобност, а сепак сакаат јапонски автомобил, Note е одличен избор. Вистински фамилијарен моноволумен. Сепак, изненадува слабата продажба на автомобилот во Македонија, веројатно најмногу заради цената. 
 
ПРЕДНОСТИ
• Супер пространа кабина
• Простор за колена на задната клупа
• Солиден и употреблив багажник
• Удобност
• Добри дизел мотори
НЕДОСТАТОЦИ
• Неквалитетен ентериер
• Бука во кабината
• Возни својства


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Nissan Note - old  

mnogu dobra kola i mnogu jaka kola ali e mnogu kruta i tvrda voznja
Напишан од jhugi  пред  околу 110 месеци
se e ubav komoten i mene ne me interesira izgledot tuku motoro.dovolno e snazen i silen samo ima edna mana deka e mnogy kruta kola i ima voznja ama de perfektna
Напишан од lupco  пред  околу 120 месеци
Slabata prodazba iznenaduva radi TAPA izgledot
Напишан од Мали Џокица  пред  околу 123 месеци
ЗАКОН Е
Напишан од АТАНАСОВ  пред  околу 123 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Ford B-MAX
 
Ford B-MAX
1500 - 18400
Fiat 500L
 
Fiat 500L
14500 - 17600
Honda Jazz
 
Honda Jazz
15990 - 18990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Mоноволумени мали
 
Fiat 500L14500 €
Ford B-MAX1500 €
Honda Jazz15990 €
Hyundai ix2013616 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Nissan

www.nissan.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Nissan

Тел: 02 / 2 727 - 222

Адр: ул. Скупи ББ

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Nissan модели
Juke Micra
Navara Qashqai
X-Trail

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook