дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën C5 > Краток опис за моделот
Citroën C5 Citroën C5
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 18900
веќе од 315 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Француска револуција

Денес, скоро сите автомобили од средната класа нудат удобност, простор и солидни возни својства. Citroen тоа го подигнува на повисоко рамниште – на купувачите им нуди избор меѓу врвната удобност и возните својства, а перфектниот дизајн и целосниот квалитет на автомобилот доаѓаат во серија, уште во основниот модел.


Како кај ниеден друг автомобил, купувачите можат да изберат меѓу хидраулична и обична суспензија. Првата, секако го добива признанието за најудобна во класата – во неа нема да се истури ниту шолја со кафе, без разлика на патната подлога. 

А, втората има задача да ги задоволи сите кои сакаат поагилен и позабавен автомобил. Citroen C5, со стандардната суспензија, сега ќе ги задоволи и најпребирливите купувачи, кога се во прашање возните својства. Многу значајно, оваа верзија на губи на удобноста, а сите модели ги краси и извонредно тивка и изолирана кабина, па дури и при брзини и до 200 km/h, патниците слободно можат да разговараат.

Кај С5 испеглани се и традиционалните проблеми на Citroen – возачот сега има повеќе чувство зад воланот, а и менувачите се прецизни. Внатрешноста ја красат и супер квалитетни материјали и извонредна завршна обработка. Ергономијата е на највисоко ниво, а седиштата се како домашни фотелји. Вистинско уживање.

Достапни се неколку дизели и бензинци. Препорака се извонредните дизели, кои нудат солидни перформанси и извонредна економичност. 

Кај С5, забелешки единствено можат да се дадат на големината на багажникот и просечните перформанси на бензинците. Затоа, овој убавец од Citroen би го препорачале на купувачите кои бараат удобен автомобил, со извонреден изглед и пространа кабина. А, годините и не се многу важни – C5 е идеална лимузина и за постарите, но и за помладите.

Велат, за убавината не се дискутирало. Не е точно. Слободно може да се дискутира. C5 е сигурно е најубавиот автомобил во класата и еден од најубавите сериски модели на автомобили во моментов. 

 

ПРЕДНОСТИ
• Најубав во класата
• Опција за обична и хидраулична суспензија
• Пространа и квалитетна внатрешност
• Одлична ергономија
• Високо ниво на удобност
• Тивка кабина
• Врвна безбедност
• Економичност
• Завршна обработка и квалитетни материјали
• Одлична цена
НЕДОСТАТОЦИ
• Мал багажник
• Динамика на возење
• Подзастарени бензинци


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën C5  

Ma kakva insignija kakvi bakraci site ste ljubomorni na c5
Напишан од KIRE  пред  околу 78 месеци
citroen c5 e zakon od mozna desetka mu davam deset plus
Напишан од kire  пред  околу 81 месеци
vozam c5 a drugar mi insignia od vreme na vreme vika lelee daj da se smenime nema poubava voznja od tvojot c5
Напишан од aggaga  пред  околу 95 месеци
vozam c5 a drugar mi insignia od vreme na vreme vika lelee daj da se smenime nema poubava voznja od tvojot c5
Напишан од aggaga  пред  околу 95 месеци
BEV FAN NA CITROEN ZASTO STVARNO BESE NAPRED VO VREMETO PRED DRUGITE AVTOMOBILI, AMA VO POSLEDNATA DECENIJA NEKAKO SE MNOGU POZADI DRUGITE MARKI NA VOZILA
Напишан од Traction Avant  пред  околу 98 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Škoda Superb
 
Škoda Superb
22600 - 38380
Renault Talisman
 
Renault Talisman
25000 - 45600
Ford Mondeo
 
Ford Mondeo
23100 - 46000
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Семејни седани
 
Ford Mondeo23100 €
Hyundai i4024800 €
KIA Optima24550 €
Mazda 630980 €
Peugeot 50822280 €
Renault Talisman25000 €
Škoda Superb22600 €
Toyota Camry - 201930190 €
Volkswagen Passat29408 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
СРЕДНА КЛАСА       ПРЕМИУМ - СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo - 2019 Berlingo Furgon
Berlingo Multispace Berlingo VAN - 2019
C1 C3
C3 Aircross C4
C4 Cactus C4 Grand Picasso
C4 Picasso - 2014 C5
C5 Aircross - 2019 C-Elysee
DS3 DS4
DS5 Jumper
Jumper Combi Jumpy
Jumpy Multispace

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook