дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Lada > Lada Niva 4x4 > Краток опис за моделот
Lada Niva 4x4 Lada Niva 4x4
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 8990
веќе од 149 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Lada Niva 4x4  

Dali ja imate novata Lada pikap i novata Lada Niva 4х4 i Lada Vesta 2016 na lager i po koja cena se
Напишан од Ivica  пред  околу 42 месеци
ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИЈА НА ОВОЈ 4-ТОЈОТА ЛЕНД КРУЗЕН 5-ВОЛВО ХС 90
Напишан од ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИ  пред  околу 54 месеци
ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИЈА НА ОВОЈ 4-ТОЈОТА ЛЕНД КРУЗЕН 5-ВОЛВО ХС 90
Напишан од ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИ  пред  околу 54 месеци
ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИЈА НА ОВОЈ 4-ТОЈОТА ЛЕНД КРУЗЕН 5-ВОЛВО ХС 90
Напишан од ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИ  пред  околу 54 месеци
ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИЈА НА ОВОЈ 4-ТОЈОТА ЛЕНД КРУЗЕН 5-ВОЛВО ХС 90
Напишан од ЏИПОВИ ЗА ТЕРЕН НЕ ОДАТ СИТЕ ОДАТ СЛЕДНИВЕ 1-ОВОЈ-5 ВРАТНА ВЕРЗИЈА 2-МАЗДА ТРИБЈУТ 3-ТРИВРАТНА ВЕРЗИ  пред  околу 54 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 11
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Lada Niva 4x4
 
Lada Niva 4x4
8990 - 8990
Suzuki Jimny - 2019
 
Suzuki Jimny - 2019
15900 - 18970
Jeep Cherokee
 
Jeep Cherokee
42500 - 55000
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мали теренци
 
Jeep Cherokee42500 €
Jeep Wrangler41000 €
Suzuki Jimny - 201915900 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТЕРЕНЦИ       ПИК-АП       
 

Одберете друг автомобил
     

Lada

www.midalada.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Лада

Тел: 02 / 3064 - 056

Адр: бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 16:00
сабота:  08:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Lada модели
Kalina Kalina Karavan
Kalina Sedane Niva 4x4
Priora Priora Karavan
Priora Sedane

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook