дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen Transporter Комби > Краток опис за моделот
Volkswagen Transporter Комби Volkswagen Transporter Комби
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 23814
веќе од 396 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
6.3
Изглед
5.5
Перформанси
5
Возна динамика
5.3
Зад управувачот
7
Удобност
7.5
Простор и практичност
6
Квалитет и доверливост
7
Цена/Опрема
5
Трошоци за користење
7
Безбедност и сигурност
8
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Досадно добар

При изборот на модел од средната класа, Европејците најчесто се одлучуваат за Passat. Toj е и еден од ретките модели кои носат многу универзалност во себе, посебно во класата во која секој во нешто е најдобар.


Иако е меѓу постарите модели во класата, Passat се уште добро котира кај купувачите. Стандарно одличните возни својства, управувањето, менувачот, квалитетните материјали, завршната обработка, но и економичните мотори се најдобра препорака за сите кои рационално одлучуваат при избор на автомобил. За оние кои сакаат малку повеќе стил, но и удобност, се чини  има подобар избор. 

Прецизносто управување и солидните менувачи би му се допаднале на секој кој седи зад управувачот, но вообичаено данокот за тоа го плаќаат другите во автомобилот. Во споредба со француските или некои јапонски конкуренти, Passat е малку потврд, но никако неудобен. 

Новите “Common Rail” дизели се потивки од порано, иако впечаток е дека во класата има многу потивки и целосно поудобни автомобили. Во однос на ентериерот, квалитетот на материјалите е врвен, исто како и завршната обработка.

Надворешните димензии најавуваат многу простор, Особено многу има напред, не толку многу на задната клупа, но и рекордно многу во багажникот - 565 литри. 

Покрај смената на дизел моторите, VW во Passat.ги смени и бензинските единици. Најмалиот 1,4 со 122 КС е меѓу најекономичните во класата, а кога се анализира потрошувачката на посилните бензинци, поголемиот 1,8 спаѓа во просекот. Дизелите се извонредно економични, посебно кај Bluemotion моделите. Сите мотори овозможуваат солидни перформанси.

Како и секогаш, цената на Passat е помеѓу највисоките во класата. Од вистинските ривали, само Accord и Avensis имаат повисока стартна цена, Оправдување за тоа може да се бара во предното лого кое ветува долговечност, иако факт е и дека во моментов јапонците нудат целосно поквалитетни автомобили, а француските пак, внесуваат дополнително чувство на удобност и комфор за сите во автомобилот. 

Заклучок: Досадниот и веќе застарен дизајн носат многу малку стил со себе. Passat е препорака за сите кои сакаат автомобил кој коректно ќе си ја врши својата работа. Тука одлучува рационалниот ум, но никако срцето. 

 

ПРЕДНОСТИ
• Одлични возни својства
• Прецизно управување
• Квалитетни материјали
• Врвна завршна обработка
• Голем багажник
• Богата моторизација
• Економични мотори
НЕДОСТАТОЦИ
• Многу висока цена
• Скапи доплати
• Застарен дизајн


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Volkswagen Transporter Комби  

UMRENI EDNI !!!
Напишан од q  пред  околу 108 месеци
sram da vi e !!!! noviot pasat e na pazarot veke 6 meseci a vie uste nemate informacii ovde.......lesinari
Напишан од orle  пред  околу 108 месеци
KAKO NE MONDEOTO PODOBRO NEMA TEORIJA OVA E EFTINA ZA RAZLIKA OD FORDOT
Напишан од FAN NA VOLKSWAGEN MRAZAC NA TOUAREG  пред  околу 114 месеци
KAKO NE MONDEOTO PODOBRO NEMA TEORIJA OVA E EFTINA ZA RAZLIKA OD FORDOT
Напишан од FAN NA VOLKSWAGEN MRAZAC NA TOUAREG  пред  околу 114 месеци
KAKO NE MONDEOTO PODOBRO NEMA TEORIJA OVA E EFTINA ZA RAZLIKA OD FORDOT
Напишан од FAN NA VOLKSWAGEN MRAZAC NA TOUAREG  пред  околу 114 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 5
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Transporter Комби
 
Volkswagen Transporter Комби
23814 - 41368
Peugeot Traveller - 2018
 
Peugeot Traveller - 2018
28480 - 46780
Volkswagen Transporter Патар
 
Volkswagen Transporter Патар
20831 - 34887
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Комби
 
Fiat Ducato Passenger Transport29500 €
Ford Tourneo Connect 200917890 €
Ford Transit Custom19400 €
Opel Vivaro24430 €
Peugeot Expert Tepee25610 €
Peugeot Traveller - 201828480 €
Volkswagen Multivan34813 €
Volkswagen Transporter Патар20831 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМБИ       МИНИБУС       
 

Одберете друг автомобил
     

Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook