дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen Caddy > Краток опис за моделот
Volkswagen Caddy Volkswagen Caddy
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 13946
веќе од 232 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Германски практичен и германски тврд

Иако многу практичен народ, Германците никогаш не ги сакале премногу мултифункционалните возила, освен ако навистина не им требаат. Caddy, поради издржливоста е особено популарен во товарната верзија, но не успева да ја погоди целта кога се во прашање патничките верзии.


Првата работа што паѓа на ум е удобноста. Бидејќи е наменет за патници, Caddy Life е неверојатно тврд и прилично ги пренесува ударите во внатрешноста. Ова особено доаѓа до израз кога е натоварен (во товарната верзија секако). Да, простор во внатрешноста има на претек, а и материјалите се на повисоко ниво отколку кај конкурентите, но ние ги немаме мазните германски авто патишта, па затоа француските конкуренти се апсолутно подобар избор за нашиот пазар.
 
Иако тврд, Caddy нема добри возни својства и се однесува пред се како товарен автомобил. Вистинска пофалба за моторизацијата. Сите мотори нудат одлични перформанси и ниска потрошувачка, посебно силните и издржливи дизели. За пофалба е и целокупната изведба – Caddy е издржлив и робусен автомобил.
 
Но, повисокиот квалитет во VW дебело се наплаќа. Цената на Caddy е многу повисока од таа на конкурентите, а може да навлезе и во сегментот на моноволумените ако се побара побогата опрема!
ПРЕДНОСТИ
• Солидна механика
• Добра моторизација
• Пространа внатрешност
• Голем товарен простор
• Квалитетна внатрешност
НЕДОСТАТОЦИ
• Лоша удобност
• Возни својства
• Непрецизно управување
• Висока цена


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Volkswagen Caddy  

I dosta so kontradiktornosti, citiram: Сите мотори нудат одлични перформанси...a ponatamu НЕДОСТАТОЦИ Возни својства.
Напишан од Johnson Controls  пред  околу 68 месеци
Caddy e tovarno, a ne patnicko vozilo. Znaci, alat, materijal i 5 rabotnici odat da zavrsat rabota, brzo i efikasno, a ne odat na more. Za taa namena e Touran ili Sharan
Напишан од Johnson Controls  пред  околу 68 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Caddy
 
Volkswagen Caddy
13946 - 25043
Citroën Berlingo - 2019
 
Citroën Berlingo - 2019
18470 - 26670
Dacia Dokker
 
Dacia Dokker
12750 - 17950
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мултифункционални
 
Citroën Berlingo - 201918470 €
Citroën Berlingo Multispace13990 €
Dacia Dokker12750 €
Fiat Doblo13800 €
Opel Combo Tour12920 €
Peugeot Partner Tepee15470 €
Peugeot Rifter - 201817990 €
Renault Kangoo14913 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook