дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot Partner Tepee > Краток опис за моделот
Peugeot Partner Tepee Peugeot Partner Tepee
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 15470
веќе од 257 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Простран, удобен, робусен

Од сите производители кои влегоа во битка со мултифункционални возила, Италијанците и Французите се чини најдобро ги разбраа барањата на купувачите. Најдобар доказ за тоа е Peuget Partner, автомобил кој задоволува со просторот и удобноста, но и со робусноста и целокупната изведба, многу важна за вакви автомобили. Заедно со близнакот Citroen Berlingo се најпродавани возила од ваков тип во Европа.


Новиот Partner направи квантен скок во една повисока класа. Модерниот дизајн, бескрајниот простор во внатрешноста и супериорната практичност, го исфрлаат Partner во преден план, пред се за фамилијарните луѓе, иако основната намена на ова возило е да биде мултифункционално.
 
Кабината на Французинот е извонредно пространа. И на предната и на задната клупа има простор и за кошаркари, а има и многу места за одлагање на ситниците. Удобни се и седиштата, а во возење Partner едноставно плива по патот, пеглајќи ги сите поголеми и помали нерамнини. Вистински крстосувач за подолги патувања! 
 
Но, Partner не го може само тоа. Тој може и да натовари многу багаж и да им заврши одлична работа и на фирмите, кај кои повеќе работници треба да отидат на терен, а притоа треба да понесат и многу алат или товар со себе. Некако, бесконечни се можностите со внатрешноста на Partner. Во однос на конкуренцијата (Renault Kangoo, Fiat Doblo, VW Caddy), Partner-то има и најголем волумен (3,7 литри) и најголема дозволена тежина за товарење (850 kg).
 
Секако, има една работа каде ниту еден мултифункционален автомобил не е вистински добар. Возните својства не се на највисоко ниво, управувањето не е директно, а менувачите имаат долги одови и се малку непрецизни. Препорака во однос се секако познатите HDI мотори, заради ниската потрошувачка, но и високиот вртежен момент, дури и кај дизел изведбата со 75КС.
 
Кога е практичноста во прашање, има една работа која особено го издвојува од конкуренцијата. Во просторот помеѓу предните 2 седишта сместен е пластичен дел, прилично голем, кој без никаков проблем може комплетно да се извади, да се однесе дома, да се наполни и да се врати на своето место во автомобилот. Зборуваме за функционалност. На сите ни е потребна.
ПРЕДНОСТИ
• Висока функционалност
• Голем простор во внатрешноста
• Голем товарен простор
• Удобност
• Добра прегледност
• Економични мотори
• Издржливост
• Цена и опрема
НЕДОСТАТОЦИ
• Просечни возни својства
• Непрецизно управување
• Непрецизен менувач
• Гласно подвозје


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Peugeot Partner Tepee  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Caddy
 
Volkswagen Caddy
13946 - 25043
Citroën Berlingo - 2019
 
Citroën Berlingo - 2019
18470 - 26670
Dacia Dokker
 
Dacia Dokker
12750 - 17950
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мултифункционални
 
Citroën Berlingo - 201918470 €
Citroën Berlingo Multispace13990 €
Dacia Dokker12750 €
Fiat Doblo13800 €
Opel Combo Tour12920 €
Peugeot Rifter - 201817990 €
Renault Kangoo14913 €
Volkswagen Caddy13946 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook