дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Toyota > Toyota Camry - 2019 > Краток опис за моделот
Toyota Camry - 2019 Toyota Camry - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 30190
веќе од 503 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

 

 

 

 

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | COMFORT

 • (ABS) систем за спречување на блокада на сопирачки, електронска распределба на силата на сопирање (EBD) и зајакнување на сопирањето (BA)
 • Vehicle Stability Contro(VSC+) систем за стабилност при управување & Hill-assist contro
 • Воздушни перничиња за возач и совозач напред со двостепена активација (можност за деактивација кај совозач)
 • Странични воздушни перничиња за заштита на граден кош напред
 • Воздушно перниче за колената на возачот
 • Воздушни завеси за заштита на глава од страничен судар напред/назад
 • Активни потпирачи за глава на предните седишта
 • (WIL) заштита од удар од назад на потпирачите за глава напред
 • (TPWS) надзор на притисок во пневматици
 • TOYOTA SAFETY SENSE 2 систем за активна безбедност:
  •  Pre-Collision System, систем за препознавање на пешаци и велосипедисти
  •  Lane depart assistant, систем за следење на патна лента со корекција на волан
  •  Automatic high beam, автоматско прилагодување на долги светла
  •  Road sign assist, систем за препознавање на сообраќајни знаци
  •  ACC адаптивен радарски темпомат со автоматско сопирање
 • Smart Entry and Start систем за отклучување и стартување на возилото
 • Двозонски автоматски клима уред со ECO функција
 • Радио-CD со 6 звучници и MP3 читач со 7" мултифункционален дисплеј
 • Bluetooth® поврзување на мобилни телефони за Handsfree разговор
 • USB приклучок во централната конзола
 • Сензор за светло со автоматско вклучување на светла
 • Автоматско регулирање на фаровите по висина
 • Задна камера за возење наназад со линии за наведување при паркирање
 • Избор меѓу три режими на управување - Normal, Sport, Eco
 • Електрично прилагодување на позицијата на возачкото седиште
 • Мулти-информациски дисплеј во централната конзола со информации за час, надворешна температура, потрошувачка на гориво, автономија, просечна брзина и т.н.
 • Далечинско централно заклучување
 • Стартување на моторот преку копче
 • Kуќишта на надворешните елект.ретровизори во боја на каросеријата со грејачи
 • Ел. подигнувачи на страничните стакла со автоматско кревање и спуштање
 • Контроли за темпомат и аудио систем на воланот
 • Регулирање по височина и длабочина (телескопски)на волан
 • Предупредување за нивото на течноста за бришачи
 • Грејачи на задното стакло
 • Isofix систем за фиксирање на детски седишта (на крајните задни седишта)
 • Сензор за дожд за автоматска активација на бришачите
 • Електрична рачна сопирачка
 • Деллив потпирач за грб на задна клупа 60/40 (освен кај пакетот Luxury)
 • Кожен трокрак волан
 • Волан сo електрично прогресивно серво
 • Предни и задни паркинг сензори
 • LED дневни светлa
 • LED средни светла
 • Прскалки на предни фарови
 • Надворешни рачки на вратите во боја на каросерија
 • Задни LED светла
 • Бандаши од лесна легура 17" со пневматици 215/55R17

 

2-ро ниво | EXECUTIVE
Содржи се што има COMFORT, плус:

 • Кожен ентериер
 • Ел. управување на возачкото и совозачкото седиште
 • Електрична лумбална поддршка на возачко и совозачко седиште
 • Грејачи на предните седишта
 • Кожен тапацир на вратите /синтетичка кожа/

 

3-то ниво | ELEGANCE
Содржи се што има EXECUTIVE, плус:

 • Електрично прилагодување на воланот по длабочина и височина
 • Активен систем за следење и предупредување при напуштање на коловозна лента
 • Ел. преклопување на надворешни ретровизори со интегриран Blind Spot Monitor BSM
 • 8" мултифункционален централен дисплеј
 • Навигацски уред со мапи за Европа
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • Безжичен полнач за мобилен телефон /само за модели, кои ја поддржуваат функцијата QI/
 • LED кратки и долги светла
 • Бандаши од лесна легура 18" со пневматици 235/45R18
 • LED предни светла за магла

 

4-то ниво | Luxury
Содржи се што има ELEGANCE, плус:

 • 3-зонски автоматски клима уред со засебна команда
 • Аудио систем JBсо 9 звучници
 • Head-up дисплеј со инфо приказ на предно стакло
 • Електрично управуван агол на задни седишта (не може да се преклопат)
 • Ел. ролетна на задното стакло
 • Ролетни на задните странични прозорци со рачно прилагодување
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Toyota Camry - 2019  

Kolata e tehnicki i se drugo odlicna i gi ispolnuva site denesni moderni i tehnicki potrebi za uspesno sigurno i bezbedno vozenje. Bravo bravo izvrsno moderno udobno i sigurno vozilo
Напишан од Trajce Micev  пред  околу 3 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Mazda 6
 
Mazda 6
30980 - 43980
Ford Mondeo
 
Ford Mondeo
23100 - 46000
Renault Talisman
 
Renault Talisman
25000 - 45600
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Семејни седани
 
Citroën C518900 €
Ford Mondeo23100 €
Hyundai i4024800 €
KIA Optima24550 €
Mazda 630980 €
Peugeot 50822280 €
Renault Talisman25000 €
Škoda Superb22600 €
Volkswagen Passat29408 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
СРЕДНА КЛАСА       ПРЕМИУМ - СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Toyota

www.toyota.com.mk

Импортер за Македонија
Тојота Авто Центар

Тел: 02 / 3088 - 800

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00 (сервис до 16:00)
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Toyota модели
Auris Aygo
Camry - 2019 C-HR
C-HR - Hybrid Corolla Hatchback - 2019
Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Corolla Sedan - 2019
Corolla Sedan Hybrid - 2019 Corolla Touring Hybrid- 2019
Corolla Touring Sports - 2019 Hilux - 2016
Land Cruiser - 2018 Prius Hybrid
Proace RAV4 - 2019
RAV4 Hybrid - 2019 Yaris
Yaris Hybrid

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook