дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen Polo GTI > Краток опис за моделот
Volkswagen Polo GTI Volkswagen Polo GTI
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 23598
веќе од 393 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | COMFORTLINE

 • Клима уред Climatic
 • Радио Composition Color (FM радио, SD, Aux in, 4 звучници напред)
 • Пакет за поврзување (Bluetooth, USB)
 • Електричен пакет Trendline (Електрика на предните и задните прозорци, електрично подесиви и греени ретровизори)
 • Централен потпирач за раце напред, надолжно подесив, со оддел за ситници
 • Челични тркала 5,5 J x 15, гуми со намален отпор при тркалање (само кога ќе се нарачаат со мотор 1.6 TDI 80)
 • Светла за магла напред со осветлување во свиоци
 • Мултифункционален кожен волан
 • Челични тркала 5,5 J x 15, гуми со намален отпор при тркалање (само кога ќе се нарачаат со мотор 1.6 TDI 80)
 • Алат и дигалка
 • Челични тркала 5.5J x 15
 • пневматици 185/65 R15
 • Браници во боја на каросеријата со хромирана лајсна на отворот за воздух Comfortline
 • Преслекување на седиштата во штоф, "Slash"
 • Стандардни предни седишта
 • Мултифункционален волан

 

 

2-ро ниво | HIGHLINE 
Содржи се што има COMFORTLINE, плус:

 • Централен потпирач за раце напред, надолжно подесив, со оддел за ситници 
 • Светла за магла напред со осветлување во свиоци (Присутно и во GTI)
 • Тркала од лесна легура 5.5J x 15 "Salou" пневматици 185/65 R15 
 • Преслекување на седиштата во штоф, "Tracks 2"
 • Спортски-комфорни предни седишта
 • Кожен волан, дршка на рачната сопирачка во кожа, дршка на менувачот во кожа
 • Централен наслон за рака напред, надолжно подесив, со оддел за ситници
 • Текстилни патосници напред и назад (Присутно и во GTI)
 • Препознавање на замор кај возачот (присутно и кај GTI)
 • Светла во внатрешноста LED со одложено исклучување и придушување, 2 светла за читање напред и назад (Присутно кај GTI)
 • Резервно тркало, челично, со стандардна димензија на пневматик (со 14“ или 15“ тркала)

 

 

3-то ниво | GTI
Содржи се што има HIGHLINE, плус

 • Радио Composition Color (FM радио, SD, Aux in, 4 звучници напред)
 • Пакет за поврзување (Bluetooth, USB)
 • Тркала од лесна легура 7.5J x 17 "Milton Keynes" црни, полирано чело
 • пневматици 215/45 R17, сигурносни навртки 
 • Спортски браници GTI 
 • Спортски предни седишта
 • Мултифункционален спортски кожен волан со типтроник 
 • Избор на профил за возење
 • Резервно тркало, челично, со намалени димензии (со 16“ или поголеми алуфелни)
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Volkswagen Polo GTI  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Renault Clio RS
 
Renault Clio RS
17800 - 32150
Suzuki Swift Sport
 
Suzuki Swift Sport
19500 - 19500
Volkswagen Polo GTI
 
Volkswagen Polo GTI
23598 - 23598
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Спортски мали
 
Ford Fiesta ST19300 €
MINI Cooper John Cooper Works34900 €
Renault Clio RS17800 €
Suzuki Swift Sport19500 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook