дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Toyota > Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019 > Краток опис за моделот
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019 Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 20990
веќе од 349 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

 НИВОА НА ОПРЕМА

BUSINESS

 • (ABS) систем за спречување на блокада на сопирачки електронска распределба на силата на сопирање (EBD) и зајакнување на сопирањето (BA)
 • (VSC) систем за стабилност при управување
 • (НАС) систем за помош при старт на нагорнини
 • (TPMS) надзор на притисок во пневматици
 • Воздушни перничиња за возач и совозач напред
 • Воздушно перниче за колената на возачот
 • Странични воздушни перничиња за заштита на граден кош напред
 • Воздушни завеси за заштита на глава од страничен судар напред/назад
 • Презатегачи на предните ремени и контрола на силата на затегање
 • Потсетник за неприклучен сигурносен ремен напред/назад
 • (WIL) заштита од удар од назад на потпирачите за глава напред
 • ISOFIX точки за фиксирање на детско седиште
 • Автоматски двозонски клима уред
 • 4,2” TFT мулти инфо дисплеј во инструмент табла со украсен сатен прстен
 • Далечинско централно заклучување
 • Предни и задни прозори со електрично отворање/затворање
 • Електричен серво волан со прилагодување по висина и длабочина
 • Предни и задни паркинг сензори
 • Рачки за отворање на вратите во боја на каросерија
 • Осветлена затворена преграда за ракавици пред совозач
 • Текстилно поставување на седиштата
 • Висинско прилагодување на возачко седиште
 • Висинско и длабинско прилагодување на волан
 • Рачно прилагодување на затемнувањето на внатрешниот ретровизор
 • Хром рамка на страничните прозорски стакла
 • Темпомат
 • Електрично прилагодување и греење на надворешни ретровизори
 • Трепкачи интегрирани во надворешните ретровизори
 • 60:40 преклопување на потпирачот за грб на задните седишта
 • Предни (вентилирани) и задни диск сопирачки
 • LED предни дневни светла
 • LED задно стоп светло
 • Пулсирачки задни стоп светла при нагло сопирање
 • Предни автоматски халогени фарови со "Follow me home" функција
 • Bluetooth® поврзување на мобилни телефони за Handsfree разговор
 • Копчиња на воланот за аудио систем и системи за активна безбедност
 • Аудио систем со радио, CD плеер и 6 звучници
 • CD-плеер за поддршка на MP3 и WMA медија формат
 • Aux + USB приклучоци и 12V приклучок во централната конзола
 • Антена на кровот во облик на перка од ајкула
 • 15" челични бандаши со пневматици 195/65R15
 • Имобилајзер
 • Електронска паркирна (рачна) сопирачка
 • Украсна црна решетка на ладилникот со платинести лајсни
 • Држачи за чаши 2 напред
 • Инструментална конзола мека на допир опшиена со украсен конец
 • Потпирач за раце назад со држачи за 2 чаши
 • Џеб на задниот дел од совозачко седиште
 • Тонирани стакла
 • Резервно тркало 125/70d17

 

EXECUTIVE

Содржи опрема BUSINESS, плус:

 • LED светла за магла
 • 16" бандаши од лесна легура со пневматици 205/55R16
 • Дигитален брзинометар
 • Toyota Touch 2 милтимедијален систем со 8" екран чувствителен на допир
 • Камера за помош при паркирање наназад со приказ на 8" екран (наместо предни задни паркинг сензори)
 • Рачка од менувач обложена во кожа и украсена со хром декор
 • Електрохромен внатрешен ретровизор за намалување на одблесок од фарови
 • 7” TFT мутли-инфо дисплеј во инструмент табла
 • Хром прстени на вентилациските отвори
 • Лумбарна поддршка кај возачкото седиште со електрично прилагодување
 • Греени предни седишта
 • Штитник од сонце кај возач и совозач со интегрирани осветлени огледала
 • Волан обложен во кожа
 • Потпирач за раце со држачи за чашки

 

EXECUTIVE +
Содржи опрема EXECUTIVE, плус:

 • Дополнителна опрема на EXECUTIVE:
 • ВОТLED дневни светла; LED комбинирани задни светла
 • LED предни фарови ; LED трепкачи
 • Затемнети задни стакла
 • Автоматско преклопување на надворешните ретровизори
 • Smart Entry and Start систем за отклучување и стартување
 • Светло сино амбиентно светло на предните и задните врати, централната конзола, држачи за чашки и во долниот дел на инструмент таблата.
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
 
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
20990 - 32490
Toyota RAV4 Hybrid - 2019
 
Toyota RAV4 Hybrid - 2019
31990 - 46990
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
 
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
20990 - 24190
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Хибриди
 
Hyundai Ioniq23900 €
Mitsubishi Outlander PHEV42980 €
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 201920990 €
Toyota Prius Hybrid26990 €
Toyota RAV4 Hybrid - 201931990 €
Toyota Yaris Hybrid17290 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ХИБРИДИ       ПРЕМИУМ - ХИБРИДИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Toyota

www.toyota.com.mk

Импортер за Македонија
Тојота Авто Центар

Тел: 02 / 3088 - 800

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00 (сервис до 16:00)
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Toyota модели
Auris Aygo
Camry - 2019 C-HR
C-HR - Hybrid Corolla Hatchback - 2019
Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Corolla Sedan - 2019
Corolla Sedan Hybrid - 2019 Corolla Touring Hybrid- 2019
Corolla Touring Sports - 2019 Hilux - 2016
Land Cruiser - 2018 Prius Hybrid
Proace RAV4 - 2019
RAV4 Hybrid - 2019 Yaris
Yaris Hybrid

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook