дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Toyota > Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019 > Краток опис за моделот
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 20990
веќе од 349 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОA НА ОПРЕМА

 

 

1-во ниво | COMFORT

 • (ABS) систем за спречување на блокада на сопирачки електронска распределба на силата на сопирање (EBD) и зајакнување на сопирањето (BA)
 • Vehicle Stability Control (VSC) систем за стабилност при управување & Hill-assist control 
 • 3-крак волан
 • Обоени рачки на вратите во боја на каросерија
 • Обоени куќишта на надворешните елект.ретровизори во боја на каросеријата
 • Рачно прилагодување на затемнувањето на внатрешниот ретровизор
 • Предни и задни прозори со електрично отворање/затворање со заштита од приклештување
 • Мануелно прилагодување на предни фарови
 • Далечинско централно заклучување
 • Мекферсон потпирање на предна оска
 • Мултилинк потпирање на задна осовина со двојни јадци
 • 15" челични бандаши со пневматици 195/65/15
 • Резервно тркало 125/70d17 
 • Електронска паркирна (рачна) сопирачка
 • Заден спојлер во боја на каросерија
 • Преден браник во боја на каросерија
 • Црна украсна решетка на ладилникот во предниот браник
 • Заден браник во боја на каросерија
 • Отворање на вратата од багажник преку копче 
 • Осветлена затворена преграда за ракавици
 • Светло во багажник
 • LED предни светла со автоматско приклучување на долги светла (AHB)
 • LED DRL дневни светла
 • Задни фарови во комбинација со LED
 • Soft-touch мек материјал на горниот дел од предните врати
 • Follow-me-home предни светла за осветлување при заклучување/отклучување
 •  Soft-touch мек материјал на горниот дел од инструмент таблата
 • Потпирач за раце напред обложени во текстил во црна боја
 • Зелено тонирани стакла
 • Прилагодување на брзина на интервали на бришачите
 • Manual air conditioning with ECO mode switch
 • Црни отвори за вентилација
 • Висинско прилагодување на возачко седиште
 • Преклопување на наслон од задни седишта 60:40
 • 7 SRS безбедносни воздушни перничиња
 • Команди за темпомат и аудио систем на воланот
 • Антена на кровот во облик на перка од ајкула
 • 12 V прилкучок во предна конзола
 • Стартување на моторот со клуч 
 • Аудио систем со 4 звучници радио, CD плеер, Bluetooth, USB & AUX конектори.
 • Ниска позиција на подот на багажникот (само кај 1.8 Хибрид)
 • Лизгачки капак на централниот потпирач за раце напред (само кај 1.8 Хибрид)
 • Двозонски автоматски клима уред со ECO функција (само кај 1.8 Хибрид)
 • Стартување на моторот преку копче (само кај 1.8 Хибрид)
 • LTA систем за одржување на возилото во средина на сообраќајна лента (рацете на возачот мора да се постојано на воланот). Ако линиите не се видливи, LTA го детектира работ на патот и ја следи патеката на возилото (само кај 1.8 Хибрид) 
 

 

 

2-ро ниво | BUSINESS
Содржи се што има COMFORT, плус:

 • 3-крак волан обложен во кожа
 • Предни светла за магла
 • 8" мултимедија екран чувстителен на допир (без CD плеер)
 • Задна камера за возење наназад со линии за неведување

 

 

3-то ниво | EXECUITVE
Содржи се што има BUSINESS, плус:

 • Рачно прилагодување на висината на предните седишта
 • Електрично прилагодување на лумбарна поддршка кај возач
 • Отвори за вентилација со хромирани декорации
 • Рачка за менувач обложена во кожа
 • Електрохромен внатрешен ретровизор за намалување на одблесок од фарови
 • Осветлен сонцобран кај совозачот
 • Ел. подигачи на страничните стакла со автоматско кревање и спуштање
 • Двозонски автоматски клима уред со ECO функција 
 • Грејачи на предни седишта
 • Џеб на задната страна од возачкото седиште
 • Лизгачки капак на централниот потпирач за раце напред (не е достапно кај 1.2 6M/T))
 • 16" бандаши од лесна легура (5 двојни краци)
 • 7" мулти инфо дисплеј на инструмент табла (само кај 1.8 Hybrid)

 

 

4-то ниво | EXECUTIVE bi-tone
Содржи се што има EXECUITVE, плус:

 • Bi-tone избор на двобојни комбинации на боја на каросерија во комбинација со црн кров
 • 17" машински полирани бандаши од лесна легура (10 краци) со пневматици 225/45R17
 • Дополнително затеменети задни стакла
 • Амбиентално светло во кабината
 • Bi-LED предни светла со автоматско прилагодување на долги светла

 

5-то ниво | LUXURY
Содржи се што има EXECUITVE, плус:

 • 3-крак волан обложен во кожа со греење
 • 17" машински полирани бандаши од лесна легура (10 краци) со пневматици 225/45R17
 • Автоматско преклопување на надворешните ретровизори
 • Дополнително затеменети задни стакла
 • Греење на предно ветробранско стакло во делот на бришачи
 • Smart entry систем за отклучување на автомобилот (без користење на клуч)
 • Сензор за дожд
 • Амбиентално светло во кабината
 • Bi-LED предни светла со автоматско прилагодување на долги светла
 • Спортски предни седишта со изразена потпора
 • Wireless безжично полнење на мобилен телефон
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • Едноставен интелигентен Parking асистент (Simple IPA) со предни и задни сензори
 • Типки за промена на брзина (само кај моторот 2.0 Hybrid Dynamic Force)
 • Простор под дното на багажникот (само кај моторот 2.0 Hybrid Dynamic Force)
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
 
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
20990 - 32490
Toyota RAV4 Hybrid - 2019
 
Toyota RAV4 Hybrid - 2019
31990 - 46990
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
 
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
20990 - 24190
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Хибриди
 
Hyundai Ioniq23900 €
Mitsubishi Outlander PHEV42980 €
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 201920990 €
Toyota Prius Hybrid26990 €
Toyota RAV4 Hybrid - 201931990 €
Toyota Yaris Hybrid17290 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ХИБРИДИ       ПРЕМИУМ - ХИБРИДИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Toyota

www.toyota.com.mk

Импортер за Македонија
Тојота Авто Центар

Тел: 02 / 3088 - 800

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00 (сервис до 16:00)
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Toyota модели
Auris Aygo
Camry - 2019 C-HR
C-HR - Hybrid Corolla Hatchback - 2019
Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Corolla Sedan - 2019
Corolla Sedan Hybrid - 2019 Corolla Touring Hybrid- 2019
Corolla Touring Sports - 2019 Hilux - 2016
Land Cruiser - 2018 Prius Hybrid
Proace RAV4 - 2019
RAV4 Hybrid - 2019 Yaris
Yaris Hybrid

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook