at DBAccess.GetGalImage(Int32 id) in c:\HostingSpaces\koli\app.koli.com.mk\wwwroot\App_Code\DBAccess.cs:line 6358 at kratok_opis.Ispolni() in c:\HostingSpaces\koli\app.koli.com.mk\wwwroot\kratok_opis.aspx.cs:line 520
дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > > > Краток опис за моделот
KIA Ceed SW - 2018
Spodeli
Опис на моделот
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
 
Половен автомобил
 
Ваше мислење
   

Информации за автомобилот
од 14790
веќе од 246 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
Изглед
Перформанси
Возна динамика
Зад управувачот
Удобност
Простор и практичност
Квалитет и доверливост
Цена/Опрема
Трошоци за користење
Безбедност и сигурност
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | LX VISION

 • ESC-систем за контрола на стабилизација на возилото со вклучени: 
  • EBD-ABS-контрола на силата на сопирање и спречување на блокирање на тркалата при ненадејно сопирање, 
  • BAS-обезбедува максимална сила на кочење при ненадејно сопирање, 
  • TCS-контрола на пролизгување на тркалата, 
  • HAC-помош при тргнување на нагорнина, 
  • VSM-систем за стабилизација на возилото, 
  • ESS-уред за вклучување на сите трепкачи при ненадејно сопирање, 
  • TPMS-контрола на притисок во пневматиците, 
  • 6 Воздушни перничиња, 
  • централно далечинско заклучување со аларм, 
  • сензори за паркирање назад со звучна и визуелна сигнализација,
  • задна камера за паркирање, 
  • безбедносни појаси подесиви по висина, 
  • ISOFIX за детско седиште, 
  • сигурносна брава на задните врати.
 • Мануелен клима уред, 
 • управувач и рачка од менувач обложени со кожа, 
 • темпомат, ограничувач на брзина,
 • аудио систем со 7“ дисплеј осетлив на допир со поддршка за Android Auto и Apple CarPlay,
 • USB+AUX+6 звучника, 
 • аудио команди на управувач , 
 • Bluetooth, 
 • патен компјутер, 
 • електрика на предни и задни стакла, 
 • електрика на ретровизори со греење, 
 • управувач подесив по висина и длабочина, 
 • висинско подесување на возачко седиште,
 • потпирачи за глава подесиви по висина напред и назад, 
 • држач за чаши на централна конзола, 
 • потпирач за рака на централна конзола со кутија, 
 • делива задна клупа 60:40,полица во багажен простор, 
 • помошно резервно тркало
 • Дневни LED светла, 
 • предни и задни светла за магла, 
 • тонирани стакла, 
 • челични тркала 205/55R16

 

2-ро ниво | EX ADVANCE
Содржи се што има LX VISION, плус:

 • FCA-систем за автономно сопирање,
 • LKAS-систем за одржување на возилото во лента 
 • Автоматски двозонски клима уред, 
 • автоматско одмаглување на ветробранско стакло, 
 • сензор за дожд,
 • внатрешен ретровизор со електронско затемнување,
 • USB полнач,
 • пиано лак декорација во внатрешноста,
 • LED задни светла, 
 • електрично склопување на ретровизори со LED трепкачи, 
 • алуминиумски тркала 205/55R16.
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ
 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за KIA Ceed SW - 2018  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА 
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
 
-
 
-
 
-
 
Најпопуларни автомобили
 
 
 
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Импортер за Македонија

Тел:

Адр:

Работно време: 
сабота: 


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други KIA модели
Ceed - 2018 Ceed SW - 2018
NIRO HEV - 2018 Optima
Rio Sorento
Sportage - 2017 Stinger - 2018
Stonic - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook