дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Honda > Honda CR-V - 2018 > Краток опис за моделот
Honda CR-V - 2018 Honda CR-V - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 37990
веќе од 633 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | COMFORT

 • Возачкo SRS воздушно перниче 
 • Совозачко воздушно перниче со можност за исклучување 
 • Странични предни воздушни перничиња 
 • Воздушни завеси за предните и за задните странични стакла 
 • Активни наслони за глава (напред) 
 • ABS (систем против блокирање на кочниците при кочење) 
 • Eлектронски пренос на силата на кочење на сите тркала (EBD) 
 • Дополнителна серво асистенција при нагло кочење (BA) 
 • Систем за пролизгување (VSA) 
 • Уред за стабилизација на приколка (TSA) 
 • Предни каиши со две нивоа за итно затегнување (ER)
 • Задни каиши со ниво за итно затегнување (ER)
 • ISOFIX подготовка за детско седиште
 • Сензор за притисок во пневматиците (DWS)
 • Помош при тргнување на нагорнина (HSА)
 • Стоп сигнал (идикатор)
 • Асистеницја за дополнителна стабилност во свиоци (AHA)
 • Систем за предупредување пред потенцијален судир (FCW)
 • Систем за надгледување на коловозната лента (DW)
 • Интелигентен ограничувач на брзината
 • Интелигентен адаптивен темпомат (i-ACC)
 • Систем за препознавање на сообраќајните знаци (TSR)
 • Систем за асистенција при одржување на возилото во коловозната лента во свиоци (RDM)
 • Систем за асистенција при одржување на возилото во коловозната лента (KAS)
 • Систем за намалување на последиците при потенцијален судир (CMBS)
 • Emergency Ca (e Ca)
 • Имобилизатор
 • Алермен систем
 • Далечинско централно заклучување со два клуча на
 • преклопување
 • Покривка на багажниот простор
 • Седишта од текстил
 • Хромирани внатрешни рачки
 • Оквир на инструмент табла во боја на дрво
 • ECON копче- асистенција за поекономично возење
 • Интелигентен мулти-инфо дисплеј (i-MID)
 • Индикатор за промена на брзина (SI)
 • Електрoпрогресивен серво управувач (EPS)
 • Електронска рачна кочница
 • Start-stop систем (само за М/Т)
 • Отвори за климатизација на задните седишта
 • Сензор за светла
 • Електрика на прозорци (предни и задни)
 • Целосно отворање/затворање на предните прозорци со еде допир
 • Целосно отворање/затворање на задните прозорци со еден допир
 • Далечинско отворање/затворање на прозорците (опција на клучот) 
 • Волан подеслив по висиночина и длабочана
 • Асферични ретровизори
 • Електрично подесување на ретровизорите со грејачи
 • Наслон за раце напред/назад
 • Огледала на штитниците за сонце
 • Фиока за додатоци (напред)
 • Фиока за додатоци (централна конзола)
 • Фиока за додатоци (багажник)
 • Карго кука во багажник
 • Возачко седиште подесиво по височина
 • Подесување на лумбалната поддрша на возачкото седиште
 • Возачко седиште со место за документи позади
 • Совозачко седиште со место за документи позади
 • Грејачи на седиштса (напред)
 • 60/40 делива задна клупа со можност на преклопување со едно движење
 • Светло за читање (напред)
 • Светло во дел за патници
 • Светло во багажник
 • Осветлена совозачка фиока
 • Светло во дел за патници
 • Амбиентално кровно светло
 • DAB радио
 • Аудио команди на воланот
 • BluetoothTM Hands Free Telephone (HFT)
 • Рачки во боја на каросерија
 • Надворешна Shark антена
 • Спојлер на задна врата
 • LED светла со уред за миење 
 • Автоматско регулирање на долгите светла (High Beam Support
 • System)
 • Задни LED светла
 • Дневни LED светла
 • Автоматско гаснење на светлата (функција доаѓање/заминување од дома)
 • Привремена резервна гума
 • Автоматска клима
 • Држач за очила
 • 5'' аудио дисплеј
 • x1 USB влез (напред)
 • 8 звучници ( 2 предни & 2 задни звучници / 2 предни и 2 задни високотонци)
 • 17" Алуминиумски бандажи

 

 

2-ро ниво | ELEGANCE WITH NAVI 
Содржи се што има COMFOR, плус:

 • Кожен волан *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • Кожен менувач *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • Електрично преклопување на ретровизорите *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • Осветлување на огледалата на штитниците за сонце *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • Држач за очила со огледало *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • Honda CONNECT со GARMIN Navigation (7" touchscreen, AM/FM/DAB, internet radio, Aha TM app integration, internet browsing) x2 USB влез (напред) *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • 2x USB влез само за полнач (назад) *присутно и кај Lifestyle и Executive
 • 9 звучници ( 2 предни & 2 задни звучници / 2 предни и 2 задни високотонци + Subwoofer) *присутно и кај Lifestyle и Executive

 

 

3-то ниво | LIFESTYLE 
Содржи се што има Elegance with Navi, плус:

 • Систем за надгледување на мртов агол (BSI)
 • Систем за надгледување на вкрстен сообраќај (CTM) 
 • Интелигентен систем за влегување и стартување 
 • Кожени седишта
 • Одмрзнувач на ветробранското стакло во делот кај брисачите 
 • Совозачко седиште подесиво по височина 
 • Подесување на лумбалната поддрша на совозачко седиште 
 • Анбиентално светло долу (возач/совозач)
 • Kровни носачи 
 • Активно осветлување во свиоци 
 • Предни магленки LED 
 • 18" Алуминиумски бандажи
 • Гуми 225/60R18 
 • Привремена резервна гума

 

 

4-то ниво | EXECUTIVE 
Содржи се што има LIFESTYLE, плус:

 • Грејач на волан
 • Дисплеј во видното поле на возачот (HUD)
 • Отворање на врата од багажник на сензор
 • Електрично подесување на возачко седиште (8 правци) со меморија
 • Грејачи на седишта (назад)
 • Панорамски покрив
 • 19" Алуминиумски бандажи
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Honda CR-V - 2018  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Škoda Kodiaq - 2018
 
Škoda Kodiaq - 2018
24170 - 39850
Nissan X-Trail
 
Nissan X-Trail
29990 - 47300
Toyota RAV4 - 2019
 
Toyota RAV4 - 2019
30990 - 44990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV големи
 
Hyundai Grand Santa Fe37230 €
Hyundai Santa Fe - 201855555 €
KIA Sorento37650 €
Mitsubishi Outlander31980 €
Nissan X-Trail29990 €
Peugeot 5008 - 201825490 €
Škoda Kodiaq - 201824170 €
Subaru Outback49900 €
Toyota RAV4 - 201930990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Honda

www.makpetrol.com.mk/honda

Импортер за Македонија
Макпетрол

Тел: 02 / 3090 - 707

Адр: ул. Илинденска бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  10:00 - 15:30


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Honda модели
Civic - 2017 Civic Sedan - 2017
Civic Type R - 2017 CR-V - 2018
HR-V Jazz

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook