дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Honda > Honda Civic Type R - 2017 > Краток опис за моделот
Honda Civic Type R - 2017 Honda Civic Type R - 2017
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 49990
веќе од 833 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВО НА ОПРЕМА

 

БЕЗБЕДНОСТ

 • Возачкo воздушно перниче со i-SRS (две нивоа на дување) 
 • Совозачко воздушно перниче со можност за исклучување 
 • Странични предни воздушни перничиња 
 • Воздушни завеси за предните и за задните странични стакла 
 • 18" вентилирачки и перфорирани предни дискови 
 • 16" задни дискови 
 • ABS (систем против блокирање на кочниците при кочење) 
 • Eлектронски пренос на силата на кочење на сите тркала (EBD) 
 • Дополнителна серво асистенција при нагло кочење (BA) 
 • Систем за пролизгување (VSA) 
 • Помош при тргнување на нагорнина (HSА) 
 • Предни каиши со две нивоа за итно затегнување (ER) 
 • Задни каиши со ниво за итно затегнување (ER) 
 • ISOFIX подготовка за детско седиште 
 • Сензор за притисок во пневматиците (DWS) 
 • Активен систем за кочење при мали брзини (CTBA) 
 • Систем за предупредување пред потенцијален судир (FCW) 
 • Систем за препознавање на сообраќајните знаци (TSR) 
 • Систем за надгледување на коловозната лента (DW) 

 

ЗАШТИТА

 • Имобилизатор 
 • Алaрмен систем 
 • Селективно отворање на врати 
 • Покривка на багажниот простор 
 • Далечинско централно заклучување со два клуча на преклопување 
 • Интелигентен систем за влегување и стартување 

 

ВНАТРЕШНОСТ

 • Спортски Type R седишта 
 • Кожен волан 
 • Титаниумска рачка на менувачот 
 • Спортски алуминиумски педали 
 • Црн тапацир на покривот 
 • ФУНКИОНАЛНОСТ И ТЕХНОЛОГИЈА
 • R+ Mode 
 • Интелигентен мулти-инфо дисплеј (i-MID) 
 • Индикатор за промена на брзина (SI) 
 • Електрoпрогресивен серво управувач (EPS) 
 • Start-stop систем 
 • Систем за адаптирање на суспензија (ADS) 

 

КОМФОРТ

 • Автоматска двозонска клима 
 • Темпомат (Cruise Contro) со можност за лимитирање на брзина 
 • Сензори за дожд 
 • Сензор за светла 
 • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор 
 • Систем за надгледување на мртов агол (BSI) вклучуваќи и Систем за надгледување на
 • вкрстен сообраќај (CTM)
 • Паркинг сензори (предни и задни) 
 • Електрика на прозорци (предни и задни) 
 • Целосно отворање/затворање на предните прозорци со еден допир 
 • Целосно отворање/затворање на предните прозорци со еден допир 
 • Далечинско отворање/затворање на прозорците (опција на клучот) 
 • Волан подеслив по висиночина и длабочана 
 • Електрично подесување на ретровизорите со грејачи 
 • Електрично преклопување на ретровизорите 
 • Далечинско преклопување на ретровизорите (опција на клучот) 
 • Огледала на штитниците за сонце 
 • Осветлување на огледалата на штитниците за сонце 
 • Фиока за додатоци напред 
 • Фиока за додатоци на централна конзола 
 • Карго кука во багажник 
 • Мануелно подесување на висината на возачкото седиште 
 • Покривка под багажникот 

 

ВНАТРЕШНИ СВЕТЛА

 • Црвено осветлување на шал табла 
 • Светло за читање (напред) 
 • Амбиентално светло 
 • Светло во багажник 
 • Внатрешно црвено амбиентално сбетло (предни врати) 

 

АУДИО И КОМУНИКАЦИЈА

 • 2x USB Jack / HDMI Jack 
 • 8 звучници (High Power Audio, 320 Watt) 
 • Steering Whee Remote Audio Contros 
 • Задна паркинг камера 

 

НАДВОРЕШНОСТ

 • Надворешна Shark антена 
 • Затемнети задни стакла 
 • Спортска решеткаста маска 
 • Спортски спојлер 
 • Прагови, ретровизори и рачки во црна боја 
 • Амблем Type R (напред и назад) 

 

НАДВОРЕШНИ СВЕТЛА

 • ED фарови 
 • Автоматско регулирање на долгите светла (High Beam Support System) 
 • Предни светла за магла 
 • Дневни ED светла 
 • Трето штоп светло 
 • Автоматско гаснење на светлата (функција доаѓање/заминување од дома) 

 

ТРКАЛА

 • 19" алуминиумски бандажи 
 • Пневматици 235/35 R19 
 • Кит за репарација на гума 
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Honda Civic Type R - 2017  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Opel Astra GTC
 
Opel Astra GTC
17529 - 32344
KIA Ceed SW - 2018
 
KIA Ceed SW - 2018
14790 - 22790
Volkswagen Golf GTI
 
Volkswagen Golf GTI
30011 - 37395
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Спортски компакти
 
Ford Focus ST25900 €
KIA Ceed SW - 201814790 €
Opel Astra GTC17529 €
Renault Megane RS36390 €
Seat Leon Cupra37657 €
Volkswagen Golf GTD38060 €
Volkswagen Golf GTI30011 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Honda

www.makpetrol.com.mk/honda

Импортер за Македонија
Макпетрол

Тел: 02 / 3090 - 707

Адр: ул. Илинденска бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  10:00 - 15:30


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Honda модели
Civic - 2017 Civic Sedan - 2017
Civic Type R - 2017 CR-V - 2018
HR-V Jazz

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook