at DBAccess.GetGalImage(Int32 id) in c:\HostingSpaces\koli\app.koli.com.mk\wwwroot\App_Code\DBAccess.cs:line 6358 at kratok_opis.Ispolni() in c:\HostingSpaces\koli\app.koli.com.mk\wwwroot\kratok_opis.aspx.cs:line 520
дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > > > Краток опис за моделот
Ford Fiesta ST
Spodeli
Опис на моделот
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
 
Половен автомобил
 
Ваше мислење
   

Информации за автомобилот
од 19300
веќе од 321 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
Изглед
Перформанси
Возна динамика
Зад управувачот
Удобност
Простор и практичност
Квалитет и доверливост
Цена/Опрема
Трошоци за користење
Безбедност и сигурност
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВО НА ОПРЕМА

 

 • ABS сопирачки
 • ESP - систем против пролизгување
 • HLA - Помош при тргнување во нагорнина
 • MBA - Помош при нагло сопирање
 • Предни диск сопирачки
 • TPMS - Сензор за следење на притисок во гумите
 • Инструмент табла со 4.2'' TFT екран во боја
 • Централно далечинско заклучување со 2 преклопливи
 • клуча
 • ISOFIX на задните седита
 • Темпомат
 • Задни паркинг сензори
 • Мануелено заклучување на задните врати за заштита на деца
 • Систем за ограничување на брзината
 • Систем за предупредување и корекција на движење при несакано напуштање на коловозна лента
 • Звучен сигнал за ненаместен појас на предните седишта
 • Предни и странични воздушни перници за возач и совозач и воздушни завеси
 • Мануелен клима уред
 • Ел.серво управувач подесив по височина и длабочина
 • Start Stop систем (стандард кај EcoBoost со 100КС) 
 • Тонирани стакла
 • Заден спојлер
 • Кожен волан рачка на менувач и рачна сопирачка
 • Патен компјутер
 • Ел. подесиви предни прозори
 • Предни светла за магла со хромирана рамка
 • Преден браник во боја на каросерија
 • Предна црна решетка со хромирана рамка
 • Заден браник делумно во боја на каросерија
 • Ел. преклопливи подесиви и загревани странични ретровизори во боја на каросерија
 • Халогени предни светла
 • Дневни светла
 • Централна конзола со 3 отвора за чаши и 12V приклучок
 • Предни и задни наслони за глава подесиви по висина
 • Мануелно подесиво возачко седиште во 4 правци
 • Задна делива клупа 60/40
 • Велурни предни патосници
 • 14'' резервно тркало со 175/65R14 гума
 • Задни диск сопирачки
 • Стартување на возилото без клуч
 • Спортска суспензија
 • ICE Pack 54 - (AM/FM аудио систем со 2 USB приклучоци 8 " колор дисплеј осетлив на допир
 • SYNC 25 Bluetooth & Voice control команди на волан
 • Предна црна решетка
 • Заден спортски браник
 • Хромиран издув
 • 17" алуминиумски фелни со 7 краци и 205/45R17 гуми
 • Start Stop систем
 • Прагови на предните врати со ST Line лого
 • Алуминиумска рачка на менувачот (возила со мануелен менувач)
 • Кожна рачка на менувачот (возила со автоматски менувач) 
 • Лумбална подршка на возачкото седиште
 • Спортски предни седишта
 • Предни и задни патосници со ST Line лого
 • Уникатен ST Line спортски волан
 • Црн тапацир на кровот
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ
 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Ford Fiesta ST  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА 
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
 
-
 
-
 
-
 
Најпопуларни автомобили
 
 
 
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Импортер за Македонија

Тел:

Адр:

Работно време: 
сабота: 


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook