at DBAccess.GetGalImage(Int32 id) in c:\HostingSpaces\koli\app.koli.com.mk\wwwroot\App_Code\DBAccess.cs:line 6358 at kratok_opis.Ispolni() in c:\HostingSpaces\koli\app.koli.com.mk\wwwroot\kratok_opis.aspx.cs:line 520
дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > > > Краток опис за моделот
Fiat Tipo Station Wagon - 2017
Spodeli
Опис на моделот
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
 
Половен автомобил
 
Ваше мислење
   

Информации за автомобилот
од 13800
веќе од 230 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
Изглед
Перформанси
Возна динамика
Зад управувачот
Удобност
Простор и практичност
Квалитет и доверливост
Цена/Опрема
Трошоци за користење
Безбедност и сигурност
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | POP

 • ABS + EBD
 • VDC со Hill Holder (MSR + ASR + Brake Assistant)
 • TMPS Систем за контрoла на притисок во пневматици
 • Воздушно перниче за возач
 • Воздушно перниче за совозачот
 • Странични воздушни перничиња
 • Воздушни завеси
 • Start&Stop (важи само за 1.3 МЈТи 1.6 MJT )
 • Браници во боја на каросерија
 • Надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • Надолжни кровни носачи
 • Челични тркала 15" 
 • Мануелен клима-уред
 • Централна брава
 • Далечинска команда отворање затворање
 • Елекрична регулација на предни прозори
 • Електрична регулација на задни прозори
 • Греење на задно стакло
 • Висинско прилагодување на светлосниот сноп
 • Електричнa регулација и греење на надворешни ретровизори
 • Серво управувач
 • Висинско и длабочинско прилагодување на управувач
 • Висинска регулација на возачко седиште
 • Деллив наслон на задни седишта
 • Предни светла за магла
 • 12V Приклучок
 • Сензор за надворешна температура
 • Стандардно резервно тркало 
 • Аудио, телематика и сигурност
 • Радио MP3 player со USB и AUX VP1
 • Радио команди на управувач за VP1
 • Бела боја (Пастелна)2-ро ниво | EASY

Содржи се што има POP, плус:

 • Хромирани рачки 
 • Управувач и рачка на менувач обложени со кожа
 • Челични тркала 16" (205/16)
 • Тркала од лесна легура 16'' 
 • 433 Тркала од лесна легура 16''( кај верзии со мотор 1.6 МЈТ)
 • Преден потпирач за рака
 • LED Дневни светла
 • Аудио, телематика и сигурност
 • Радио UCONNECT 5" Touchscreen, Bluetooth, Mp3, USB, AUX VP2
 • Радио команди на управувач за VP2 Bluetooth3-то ниво | LOUNGE

Содржи се што има EASY, плус:

 • Автономно кочење со радар
 • Хромиран кит (линија под прозори)
 • Задни паркинг сензори
 • Радио команди на управувач за VP2 Bluetooth
 • Радио VP2 7 '' Tablet 
 • CARPLAY/ANDROID AUTO Smartphone mirroring
 • Камера за возење назад
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ
 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Tipo Station Wagon - 2017  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА 
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
 
-
 
-
 
-
 
Најпопуларни автомобили
 
 
 
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Импортер за Македонија

Тел:

Адр:

Работно време: 
сабота: 


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500L Cross - 2017 500X CityLook
500X Off Road Look Doblo
Doblo Cargo Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Panda Panda 4x4
Punto Tipo - 2017
Tipo Sedan Tipo Station Wagon - 2017

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook