дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Dacia > Dacia Duster - 2018 > Краток опис за моделот
Dacia Duster - 2018 Dacia Duster - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 12840
веќе од 214 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | ESSENTIAL

 • Систем против блокирање на тркала (ABS) 
 • Систем за помош при нагло кочење(AFU) 
 • Систем за контрола на стабилноста на возилото (ESP) 
 • Систем за контрола на пролизгување (ASR) 
 • 3 потпирачи за глава назад 
 • Појаси во три точки напред и позади
 • Сигурносни појаси напред со затегнувач и 
 • ограничувач на затегнувачката сила 
 • Предупредување за незакопчан појас за возач и совозач 
 • Странични воздушни завеси
 • Предни воздушни перничиња за возач и совозач 
 • Можност за исклучување на совозачко воздушно перниче
 • Потпирачи за глава напред прилагодливи по висина
 • Isofix на задните седишта
 • Предни странични воздушни перничиња за заштита на глава и граден кош
 • Индикатор за притисок во гуми и промена на брзина
 • Греено задно стакло со бришач 
 • Електрично подигнување на предни стакла 
 • Рачно подигнување на задни стакла 
 • Рачно регулирање на ретровизори
 • Отвори во предните врати за оставање на предмети 
 • Светло во возилото напред и назад 
 • Преклоплив потпирач на задната клупа во однос1/1
 • Осветлен багажен дел
 • Обвивка на управувачот од пена 
 • Централно далечинско заклучување
 • Клима уред
 • ECO функција за штедливо возење
 • Start & Stop систем.
 • Електричен сервоп управувач
 • Патен компјутер
 • Ограничувач на брзина
 • Самозаклучување на возилото во возење
 • Кодирано блокирање на палење на возилто
 • Систем за помош при качување на нагорнини (HSA)
 • Систем за помош при возење на надолнини (HDC) ( на 4WD верзиите)
 • LED дневни светла со автоматско вклучување
 • Браници во боја на каросерија
 • Надворешни ретровизори во црна боја
 • Надворешни рачки на вратите во црна боја
 • Затемнети странични стакла и задно стакло 
 • 16" стилизирани челични тркала "Fidji" (недостапно на LPG верзиите)
 • Тапацир Essential
 • Средишна конзола во темносива боја
 • Отвори за вентилација темно сива боја
 • Дрзач за рака на предните врати во темносива боја
 • Надолжни кровни носачи во црна боја
 • SUV заштитна облога на долниот дел од возилото на преден и заден браник
 • Подготовка за радио
 • 12V приклучок
 • Резервно тркало стандардна големина (nнедостапно на LPG верзии и 4X2 дизел
 • Сет за поправка на гума (само на LPG верзии)

 

2-ро ниво | COMFORT
Содржи се што има ESSENTIAL, плус:

 • Електрично прилагодливи и греени надворешни ретровизори 
 • Електрично , импулсно подигнување на возачко стакло 
 • Електришно подигнување на задни стакла 
 • Менувач и управувач обложени со кожа
 • управувач прилагодлив по висина и длабочина
 • возачко седиште прилагодливо по висина 
 • преклоплив потпирач за грб на зљадна клупа во сооднос 1/3-2/3
 • Регулатор и ограничувач на брзина
 • Предни светла за магла
 • Радио CD, MP3, AUX, Bluetooth, USB
 • со команди на управувач

 

3-то ниво | PRESTIGE
Содржи се што има COMFORT, плус:

 • 17" алуминиумски тркала "Maldive" 
 • Тапацир Prestige
 • SUV облоги на преден и заден браник мат хром боја
 • надолжни кровни носачи во мат хром боја
 • дополнително затемнети задни стакла
 • надворешни рачки во боја на каросеријата
 • Надворешни ретровизори црна боја
 • ТапацирComfort
 • Хромирани внатрешни рачки на вратите
 • надворешни ретровизори во мат хром боја
 • Задни паркирни сензори со камера за паркирање назад
 • Предупредување за мртов агол
 • 4x4 монитор (на 4WD верзиите)
 • возачко седиште со можност за прилагодување на потпирачот за грб
 • потпирач за рака на возачко седиште
 • фиока под совозачко седиште
 • Автоматски клима уред
 • Мултимедијски систем MEDIA NAV Evolution
  • 7'' екран осетлив на допир , USB, MP3
  • навигација + картографија на Адриатик

 

4-то ниво | TECHROAD
Содржи се што има PRESTIGE, плус:

 • Тапацир TechRoad 
 • Сет за поправка на гума
 • Без дополнително затемнети стакла
 • Ознака TechRoad
 • Лепенка на страните од возилото

 

5-то ниво | DUSTER LKV

 • Систем против блокирање на тркала (ABS) 
 • ECO функција за штедливо возење
 • Систем за помош при нагло кочење(AFU) 
 • Start & Stop систем
 • Систем за контрола на стабилноста на возилото (ESP) 
 • Серво управувач
 • Систем за контрола на пролизгување (ASR) 
 • Патен компјутер
 • 2 потпирачи за глава назад 
 • Самозаклучување на возилото во возење
 • Појаси во три точки напред и позади
 • Кодирано блокирање на палење на возилто
 • Сигурносни појаси напред со затегнувач и ограничувач на затегнувачката сила Систем за помош при возење на надолнини(HDC) ( на 4WD верзиите)
 • Систем за помош при качување на нагорнини (HSA)
 • Предупредување за незакопчан појас за возач и совозач 
 • Регулатор и ограничувач на брзина
 • Странични воздушни завеси 
 • Предни светла за магла
 • Предни воздушни перничиња за возач и совозач
 • Можност за исклучување на совозачко воздушно перниче 
 • Предни странични воздушни перничиња за заштита на глава и граден кош LED дневни светла со автоматско вклучување
 • Isofix на задните седишта 
 • Браници во боја на каросерија
 • Потпирачи за глава напред прилагодливи по висина 
 • Надворешни рачки на вратите во црна боја
 • Индикатор за притисок во гуми и промена на брзина 
 • Затемнети странични стакла и задно стакло
 • 16" алуминиумски тркала "Cyclade"
 • Средишна конзола во темносива боја
 • Греено задно стакло со бришач 
 • Отвори за вентилација темно сива боја
 • Електрично подигнување на предни стакла 
 • Дрзач за рака на предните врати во темносива боја
 • Електрично , импулсно подигнување на возачко стакло 
 • Надолжни кровни носачи во црна боја
 • Електришно подигнување на задни стакла 
 • SUV заштитна облога на долниот дел од возилото на преден и заден браник
 • Електрично прилагодливи и греени надворешни ретровизори 
 • Ретровизори во Dark Metal изведба
 • Отвори во предните врати за оставање на предмети 
 • ТапацирComfort
 • Светло во возилото напред и назад 
 • Хромирани внатрешни рачки на вратите
 • Осветлен багажен дел
 • Менувач и управувач обложени со кожа
 • Централно далечинско заклучување 
 • Сет за поправка на гума
 • Клима уред 12V приклучок
 • управувач прилагодлив по висина и длабочина
 • возачко седиште прилагодливо по висина 
 • преклоплив потпирач за грб на зљадна клупа во сооднос 1/3-2/3 Радио CD,
 • MP3, 
 • AUX, .
 • Bluetooth,  
 • USB со команди на управувач
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Dacia Duster - 2018  

odlicno,prasanje!dali imate vo ponuda duster so vgraden plin,fabricki?
Напишан од ljupco  пред  околу 6 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Suzuki Vitara
 
Suzuki Vitara
14980 - 25970
Mitsubishi ASX
 
Mitsubishi ASX
13980 - 23980
Dacia Duster - 2018
 
Dacia Duster - 2018
12840 - 18650
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV мали
 
Citroën C3 Aircross13490 €
Citroën C4 Cactus13590 €
Fiat 500X CityLook15980 €
Hyundai Kona - 201818416 €
KIA Stonic - 201812990 €
Mitsubishi ASX13980 €
Nissan Juke16500 €
Opel Crossland X - 201816642 €
Opel Mokka X18438 €
Peugeot 200816290 €
Renault Captur15850 €
Seat Arona - 201815804 €
Škoda Karoq - 201818120 €
Suzuki S-Cross15900 €
Suzuki Vitara14980 €
Volkswagen T-Roc - 201820242 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Dacia

www.dacia.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Dacia

Тел: 02 / 2 727 - 280

Адр: ул. Првомајска 21

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Dacia модели
Dokker Duster - 2018
Lodgy Logan
Logan MCV Sandero
Sandero Stepway

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook