дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Hyundai > Hyundai Tuscon - 2018 > Краток опис за моделот
Hyundai Tuscon - 2018 Hyundai Tuscon - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 18990
веќе од 316 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | SPORT

 • Кодиран клуч
 • Подесиви фарови
 • Тонирани стакла
 • Деллива задна клупа
 • Подесиво седиште по висина
 • Далечински клуч
 • Аларм
 • Централна брава
 • Патен компјутер
 • Серво управувач подесив по висина и длабина
 • Електрика на стакла Електрика на ретровизори со греење
 • Stop/ Go (ISG)
 • Темпомат
 • Команди на волан за радио
 • Ролетна на багажен простор
 • Ретровизори и кваки во боја на каросерија
 • LED дневни светла
 • MP3+AUX+USB+Ipod приклучок
 • Воздушно перниче х 4 + воздушни завеси
 • Автоматски (двозонски) клима уред Ладилник
 • ABS+EBD+ESP+TCS
 • Uphill+downhill контрола
 • Светла за магла
 • Спојлер
 • Темни стакла позади
 • Алуминиумски фелни 17"
 • Кожен волан и кожена рачка за менувач
 • Сензори за притисок на пневматици
 • Follow me home светла
 • Bluetooth

 

 

2-ро ниво | COMFORT 
Содржи се што има SPORT, плус:

 • Кровни носачи
 • Навигација
 • Паркинг сензори (позади)
 • Трепкачи на ретровизори
 • Електрично склопување на ретровизори
 • Мрежа во багажник
 • Паркинг камера
 • Пепелник

 

 

3-то ниво | EXECUTIVE 
Содржи се што има COMFORT, плус:

 • Кожен пакет
 • Греење на сите седишта
 • Компас и автоматско затемнување
 • Сензор за дожд
 • Паркинг сензори (напред и позади)

 

 

4-то ниво | PRIVILEGE 
Содржи се што има EXECUTIVE, плус:

 • Хромирани кваки
 • на внатрешен ретровизо
 • Smart key
 • Start/stop копче
 • Панорамски сончев кров

 

 

5-то ниво | ELITE
Содржи се што има PRIVILEGE, плус:

 • Алуминиумски фелни 19"
 • Електрична рачна кочница
 • Алуминиумски фелни 19"
 • Електрична рачна кочница
 • Прскалки на предни светла
 • Static Bending Lights
 • Привремена резервна гума
 • Електрика на предно седиште
 • LED предни и задни светла
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Hyundai Tuscon - 2018  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Hyundai Tucson
 
Hyundai Tucson
17777 - 17777
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Citroën C5 Aircross - 201921990 €
Ford Kuga MCA23300 €
Great Wall Hover H5 12034 €
Hyundai Tucson17777 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Mitsubishi Eclipse Cross23980 €
Nissan Qashqai21590 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Hyundai

www.hyundai.com.mk

Импортер за Македонија
Кореа Ауто Трејд

Тел: 02 / 3095 - 525

Адр: ул. Скупи 3а

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Hyundai модели
Elantra Grand Santa Fe
i10 i20 - 2018
i30 - 2018 i30 N - 2018
i30 Tourer - 2018 i40
i40 Estate Ioniq
ix20 Kona - 2018
Santa Fe - 2018 Tucson
Tuscon - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook