дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Peugeot > Peugeot Traveller - 2018 > Краток опис за моделот
Peugeot Traveller - 2018 Peugeot Traveller - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 28480
веќе од 474 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОA НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | ACTIVE

 • ABS - Систем против пролизгување
 • AFU - Помош при нагло сопирање
 • ESP - Електронска контрола на стабилност
 • ASR - Систем против пролизгување на погонските тркала
 • BOS - Brake override system (систем за приоритетно кочење )
 • Hill assist
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Странични воздушни перници
 • Сигурносни почаси во 3 точки за сите седишта
 • Систем за индиректно следење на притисок во пневнатици
 • Систем за предупредување за предолго возење
 • LCD екран за патен компјутер
 • Централно заклучување со далечинско управување
 • Електрично подесиви ретровизори со греење
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Kоманди за клима уред на плафон во задниот дел на возилото (недостапно со Compact L1)
 • Дополнително плафонско осветлување на заден дел, преносна лампа во багаж
 • сензор за светла и бришачи,
 • монохроматски внатрешен ретровизор
 • Дополнителен широкоаголен ретровизор за надзор на деца
 • Електрични секвенционални подигнувачи на стакла
 • Седишта со ткаенина Chaine & Trame Cran Bleu
 • Возачко седиште подесиво по висина со лумбална подршка и наслон за раце
 • Возачко седиште со наслон за раце
 • Серво управувач подесив по висина и длабочина
 • RD6 аудио систем со 8 звучника, USB и Bluetooth
 • 3 приклучока 12V
 • Халогени предни светла
 • LED дневни светла
 • Предни светла за магла со дополнителна функција за агол
 • Темпомат со ограничувач за брзина
 • Десна стаклена лизгачка врата
 • Kлупа со 3 места во втор ред, деллива 1/3-2/3, со преклоплив наслон
 • Лизгачка клупа во втор ред со можност за вадење
 • 3 ISOFIX позиции во втор ред
 • Акустично и атермичко предно стакло
 • Браници, рачки на врати, странична лајсни и маска во боја на каросерија
 • Заден браник(L1иL2)задни странични лајсни(L3) во боја
 • Хромирани надворешни украси
 • Фиксни странични стакла во втор и трет ред (само со Standard L2 и Long L3)
 • Лизгачики странични стакла во втор ред (само со Compact L1)
 • Штитник од сонце на странични прозори во втор ред
 • Црвста прекривка во багаж со сигурносна мрежа на под (недостапно со Compact L1)
 • Челични фелни 17” со украсни раткапни
 • Сет за поправка на пневматици
 • Сериски опремено возило за превоз на 5 лица (опција до 8 лица)

 

2-ро ниво | ALLURE
Содржи се што има ACTIVE, плус:

 • Отклучување на возилото и стартување на моторот без клуч
 • Автоматска десна странична лизгачка врата со електрично отварање / затварање
 • Иструмент табла со 3,5” екран во боја и провиден екран за приказ (HEAD UP display)
 • HiFi Surround систем со 5 звучника, 4 високотонци и 1 SUB
 • Audio систем со 7” екран осетлив на допир, Mirror Screen функција, Bluetooth и USB
 • Xenon предни светла
 • LED внатрешно осветлување
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Хромирани внатрешни рачки за вратите
 • Заден сензор за помош при паркирање назад
 • Панорамски стаклен кров(фиксен) со ролетна
 • Мултифункционален кров на средина на стаклениот панорамски кров: 6 нивоа за контрола на струење на воздух (само со Long L3)
 • Дополнителна изолација помеѓу моторот и патничката кабина
 • Дополнително затемнети задни стакла
 • Мултифункционален управувач преслечен во кожа
 • Седишта преслечени во темна кожа Claudia
 • Електрично подесиво седиште за возач со потпирач за рака, и финкција масажер и грејач
 • Електрично подесиво совозачко седиште за возач со потпирач за рака, и функција масажер и грејач
 • Алуминиумски наплатки 17”
 • Сериски опремено возило за превоз на 5 лица (опција до 8лица)

 

3-то ниво | BUSSINES
Содржи се што има ALLURE, плус:

 • ABS - Систем против пролизгување
 • AFU - Помош при нагло сопирање
 • ESP - Електронска контрола на стабилност
 • ASR - Систем против пролизгување на погонските тркала
 • BOS - Brake  override system (систем за приоритетно кочење )
 • Hill assist
 • Воздушни перници за возач и совозач
 • Странични воздушни перници
 • Сигурносни појаси во 3 точки за сите седишта
 • Систем за индиректно следење на притисок во гуми
 • Систем за предупредување за предолго возење
 • LCD екран за патен компјутер во боја
 • Централно заклучување со далечинско управување
 • Електрично подесиви ретровизори со греење
 • Мануелен клима уред
 • Пакет видливост - сензор за светла и бришачи,
 • монохроматски внатрешен ретровизор
 • Електрични секвенционални подигнувачи на стакла
 • Седишта во црно-сива ткаенина Curitiba
 • Патнички под обложен со пластика
 • Возачко седиште подесиво по висина со лумбална подршка и наслон за раце
 • Совозачко седиште со наслон за рака (само во Business)
 • Серво управувач подесив по висина и длабочина
 • RD6 аудио систем со 8 звучника, USB и Bluetooth
 • 3 приклучока 12V
 • Халогени предни светла
 • LED дневни светла
 • Предни светла за магла
 • Темопмат со лимитер за брзина
 • Десна стаклена лизгачка врата
 • Kлупа со 3 места во втор ред, неделива, со наслон на преклопување
 • 3 ISOFIX позиции во втор ред
 • Акустично и атермичко странично и предно стакло
 • Браници, рачки на вратите, странични лајсни и капаци на ретровизорите во боја на каросеријата
 • Лизгачки прозори во втор ред (само со Compact L1)
 • Челични фелни 17” со украсни наплатки
 • Сет за поправка на пневматици
 • Сериски опремено возило за превоз на 5 лица (опција до 9 лица)
 • Заден браник(L1и L2) и задни странични браници(L3) во боја
 • Фиксни странични стакла во втор и трет ред (само со Standard L2 и long L3)

 

4-то ниво | BUSSINES VIP
Содржи се што има BUSSINES, плус:

 • Автоматски двозонски клима уред
 • Команди за клима во заден дел на возилото (недостапно со Compact L1)
 • Дополнително индивидуално осветлување во заден дел на возилото, пренослива ламба
 • LED внатрешно осветлување
 • Отклучување и стартување на моторот без клуч
 • Aвтоматска десна странична лизгачка врата со електрично отварање/затварање
 • Инструмент табла со 3,5” екран во боја и(HEAD UP дисплеј)
 • HiFi Сараунд систем со 5 звучника, 4 високотонци и 1 sub
 • Аудио систем со 7” екран на допир, Mirror Screen функција, Bluetooth и USB-приклучок 4приклучоци 12V,220 приклучок во втор ред
 • Xenon предни светла
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Хромирани надворешни и внатрешни рачки
 • Заден сензор за помош при паркирање
 • Предни светла за магла со функција за дополнително осветлување во кривина
 • Дополнителна изолација помеѓу моторот и патничката кабина
 • Дополнително затемнети задни стакла
 • Мултифункционален кожен управувач
 • Седишта со темна кожа Claudia
 • Електрично подесиво седиште за возач со потпирач за рака, и финкција масажер со грјеач
 • Електрично подесиво совозачко седиште за возач со потпирач за рака, и финкција масажер со греач
 • Индивидуални ISOFIX седишта во 2. и 3. ред, на шини, преносни, со два наслони за рака, и можност за позиционирање едно наспроти друго
 • Теписонски под во патничкиот простор
 • Алуминиумски наплатки 17”
 • Сериски опремено возило за 6 лица (опција до 7 лица)
 
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Peugeot Traveller - 2018  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Transporter Комби
 
Volkswagen Transporter Комби
23814 - 41368
Peugeot Traveller - 2018
 
Peugeot Traveller - 2018
28480 - 46780
Volkswagen Transporter Патар
 
Volkswagen Transporter Патар
20831 - 34887
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Комби
 
Fiat Ducato Passenger Transport29500 €
Ford Tourneo Connect 200917890 €
Ford Transit Custom19400 €
Opel Vivaro24430 €
Peugeot Expert Tepee25610 €
Volkswagen Multivan34813 €
Volkswagen Transporter Комби23814 €
Volkswagen Transporter Патар20831 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМБИ       МИНИБУС       
 

Одберете друг автомобил
     

Peugeot

www.peugeot.com.mk

Импортер за Македонија
Еуроимпекс

Тел: 02 / 3 111 - 000

Адр: Ул. Трета Македонска бригада бр. 72

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Peugeot модели
108 2008
208 208 GTi
3008 301
308 308 GTi
308 SW 5008 - 2018
508 508 - 2019
508 RXH 508 SW
Boxer Expert
Expert Tepee Partner
Partner Tepee Rifter - 2018
Traveller - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook