дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > KIA > KIA Ceed - 2018 > Краток опис за моделот
KIA Ceed - 2018 KIA Ceed - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 13990
веќе од 233 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВО НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | LX VISION

 • ESC-систем за контрола на стабилизација на возилото со вклучени: 
 • EBD-ABS-контрола на силата на сопирање и спречување на блокирање на тркалата при ненадејно сопирање
 • BAS-обезбедува максимална сила на кочење при ненадејно сопирање
 • TCS-контрола на пролизгување на тркалата
 • HAC-помош при тргнување на нагорнина
 • VSM-систем за стабилизација на возилото
 • ESS-уред за вклучување на сите трепкачи при ненадејно сопирање
 • TPMS-контрола на притисок во пневматиците
 • 6 Воздушни перничиња
 • централно далечинско заклучување со аларм
 • сензори за паркирање назад со звучна и визуелна сигнализација
 • задна камера за паркирање
 • безбедносни појаси подесиви по висина
 • ISOFIX за детско седиште
 • сигурносна брава на задните врати.
 • Мануелен клима уред
 • управувач и рачка од менувач обложени со кожа
 • темпомат
 • oграничувач на брзина
 • аудио систем со 7“ дисплеј осетлив на допир со поддршка за Android Auto и Apple CarPlayUSB+AUX+6
 • звучникааудио команди на управувач Bluetoothпатен компјутер 
 • електрика на предни и задни стакла 
 • електрични ретровизори со греење 
 • управувач подесив по висина и длабочина 
 • висинско подесување на возачко седиште
 • потпирачи за глава подесиви по висина напред и назаддржач за чаши на централна конзола 
 • потпирач за рака на централна конзола со кутија 
 • делива задна клупа 60:40полица во багажен просторпомошно резервно тркало
 • Дневни LED светлапредни и задни светла за маглатонирани стаклачелични тркала 16“ 205/55R (кај 14 MPi - 15” пневматици 195/65R)

 

 

2-ро ниво | EX ADVANCE
Содржи се што има LX VISION, плус:

 • FCA-систем за автономно сопирањеLKAS-систем за одржување на возилото во лента.
 • Автоматски двозонски клима уредавтоматско одмаглување на ветробранско стаклосензор за дожд
 • внатрешен ретровизор со електронско затемнувањеUSB полначпиано лак декорација во внатрешноста
 • LED задни светлаелектрично склопување на ретровизори со LED трепкачиалуминиумски тркала 16“
 • пневматици 205/55R
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за KIA Ceed - 2018  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Ford Focus - 2018
 
Ford Focus - 2018
18400 - 39000
Volkswagen Golf VII
 
Volkswagen Golf VII
19996 - 50626
Renault Megane
 
Renault Megane
16990 - 37990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Компакти
 
Citroën C413990 €
Fiat Tipo - 201713000 €
Ford Focus13990 €
Ford Focus - 201818400 €
Honda Civic - 201723990 €
Hyundai i30 - 201814500 €
Mazda 316980 €
Mazda 3 - 2019 *16980 €
Opel Astra17413 €
Peugeot 30817020 €
Renault Megane16990 €
Seat Leon18080 €
Toyota Auris17050 €
Toyota Corolla Hatchback - 201917990 €
Volkswagen Golf VII19996 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КОМПАКТИ       КОМПАКТНИ СЕДАНИ       ПРЕМИУМ - КОМПАКТИ       
 

Одберете друг автомобил
     

KIA

www.kiamotors.com.mk

Импортер за Македонија
Киа Моторс Македонија

Тел: 02 / 2 580 - 300

Адр: ул. Перо Наков бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други KIA модели
Ceed - 2018 Ceed SW - 2018
NIRO HEV - 2018 Optima
Rio Sorento
Sportage - 2017 Stinger - 2018
Stonic - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook