дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Hyundai > Hyundai Santa Fe - 2018 > Краток опис за моделот
Hyundai Santa Fe - 2018 Hyundai Santa Fe - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 55555
веќе од 925 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВО НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | NEW SANTA FE

 • Кодиран клуч
 • Старт/Стоп копче
 • Smart Key
 • Централна брава
 • Далечинско отклучување со аларм и осветлување на брава
 • Тонирани предни стакла и
 • ветробранско стакло (ламинирани)
 • Заштитна фолија на ветробранско стакло
 • Затемнети стакла назад
 • Халогенски предни светла
 • LED предни динамични
 • прилагодливи светла со двојна
 • проекција
 • Заден спојлер со високо поставено
 • LED СТОП светло
 • Предни и задни LED светла за магла
 • LED дневни и позициони светла
 • Автоматска контрола на светла
 • Задни комбинирани LED светла
 • LED светло во кабина
 • Електрика и греење на ретровизори
 • Електрично склопливи
 • ретровизори со мало светло и трепкачи
 • Кровни носачи
 • Панорамски сончев кров
 • Надворешни кваки со хромиран сјај
 • Хромирана предна маска
 • Хромирани лајсни на вратите
 • Хромирани детали на браник
 • Предни дискови 17”
 • Задни дискови 16”
 • 19” алуминиумски фелни
 • Серво управувач подесив по висина и длабина обложен со кожа и греење
 • Команди на управувачот
 • Воздушни перници х 4
 • Воздушни завеси x6
 • Воздушни перници за торзо и карлица
 • АВЅ+ESC+DBC+HAC+ TPMS+ TSA(TRAILER STABILITY ASSIST)
 • Електрика на CHILD LOCK (Aвтоматска)
 • Електрична паркинг сопирачка со автоматско задржување
 • Систем за одржување непроменлива висина
 • Кожни седишта
 • Греење на сите седишта
 • Вентилација на предни седишта
 • Меморија на возачко седиште со лумбална поддршка (возач)
 • Електрика на предни седишта
 • Потпирач за глава подесив во 4 степени
 • Подесиви седишта назад
 • Електрично деллива задна клупа (60:40)
 • Електрично склопливи втор редседишта
 • Електрично отварање на задна врата
 • Електрика на стакла
 • Завеси на задни стакла
 • Централна конзола обложена со кожа
 • Струен приклучок во централна конзола
 • Задна паркинг камера
 • Целосен преглед на возилото 360’
 • Автономно паркирање
 • Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор со компас
 • KRELL озвучување со surround систем
 • AUX + USB порти
 • Bluetooth со препознавање на глас
 • Инструментална табла со 7” TFT LCD екран
 • HEAD-UP со TFT LCD екран (проекција на ветробранско стакло)
 • Адаптивен темпомат
 • PADDLE SHIFTER со ECO, NORMAL, SPORT mode
 • Предупредување за мртов агол
 • Систем за следење на сообраќајна лента и детекција на раб од коловоз
 • Систем за препознавање на пречки и пешаци со автономно сопирање
 • Систем за препознавање на знаци и ограничувања за брзина
 • Паркинг сензори (напред и позади)
 • Безжично полнење за телефон 
 • Двозонски автоматски клима уред со контрола на климата во втор ред седишта
 • 8” Навигација со LCD екраносетлив на допир + RDS + DAB + SD CARD
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Hyundai Santa Fe - 2018  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Škoda Kodiaq - 2018
 
Škoda Kodiaq - 2018
24170 - 39850
Nissan X-Trail
 
Nissan X-Trail
29990 - 47300
Honda CR-V - 2018
 
Honda CR-V - 2018
37990 - 48990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV големи
 
Honda CR-V - 201837990 €
Hyundai Grand Santa Fe37230 €
KIA Sorento37650 €
Mitsubishi Outlander31980 €
Nissan X-Trail29990 €
Peugeot 5008 - 201825490 €
Škoda Kodiaq - 201824170 €
Subaru Outback49900 €
Toyota RAV4 - 201930990 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Hyundai

www.hyundai.com.mk

Импортер за Македонија
Кореа Ауто Трејд

Тел: 02 / 3095 - 525

Адр: ул. Скупи 3а

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Hyundai модели
Elantra Grand Santa Fe
i10 i20 - 2018
i30 - 2018 i30 N - 2018
i30 Tourer - 2018 i40
i40 Estate Ioniq
ix20 Kona - 2018
Santa Fe - 2018 Tucson
Tuscon - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook