дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen T-Roc - 2018 > Краток опис за моделот
Volkswagen T-Roc - 2018 Volkswagen T-Roc - 2018
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 20242
веќе од 337 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА 

 

1-во ниво | T-ROC

 • Систем за задржување на лента Lane Assist
 • Пакет Light & Sight (автоматско активирање на предните светла со одделни LED дневни светла, функции Coming home/Leaving home,
 • сензори за светло и дожд, внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
 • Адаптивен темпомат со систем за намалување на ризикот од фронтален судар и итно сопирање во град
 • Централен потпирач за раце напред
 • Предни светла во LED изведба
 • Пакет за поврзување (Bluetooth и USB)
 • Радио Composition Media (8" екран во боја чувствителен на допир, Bluetooth, USB, SD слот, CD читач, FM Радио, 4x20 W, 8 звучници)
 • Поврзување со паметен телефон App Connect (Mirrorlink™...)
 • Приклучоци USB, 2, компативилни со iPhone/iPod
 • Мултифункционален кожен управувач (за DSG и со типтроник)
 • Контрола на климата, двозонска, автоматска Climatronic
 • Паркинг сензори напред и назад со графичко и звучно предупредување за препреки
 • Светла за магла напред со статичко осветлување во свиоци
 • Резервно тркало, челично, со гума во стандардна, за возила со 16 инчни челични тркала, вкл. алат и дигалка
 • Резервно тркало, челично, со намалени димензии и тежина, за возила со алу фелни, вкл. алат и дигалка
 • Челични тркала 6J x 16
 • пневматици 205/60 R16
 • Преслекување на седиштата во штоф, "Basket" 
 • Стандардни предни седишта
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Декоративни уметоци Deep Black Pearl Matte на инструмент таблата и централната конзола
 • Оддел за складирање на упатството за употреба под возачкото седиште
 • Асиметрично поделен и преклоплив заден наслон
 • Изведба за пушачи (пепелник и запалка напред) 

 

2-ро ниво | STYLE 
Содржи се што има Т-ROC, плус:

 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Декоративни уметоци Black Oak Brown Matte на инструмент таблата, централната конзола и панелите на предните врати
 • Оддел за складирање на упатството за употреба под возачкото седиште и фиока под совозачкто седиште
 • Висински подесив под во багажникот со можност за отстранување
 • Радио Composition Color (6.5" екран во боја чувствителен на допир, Читач за SD картички, Aux in влез, FM радио прием, 2х20W, 2 звучници) 
 • Мултифункционален дисплеј Plus 
 • Активен инфо дисплеј 
 • Избор на профил за возење, серија само за 4MOTION

 

3-то ниво | SPORT 
Содржи се што има STYLE, плус:

 • Декоративни уметоци Caribou Grey на инструмент таблата, централната конзола и панелите на предните врати
 • Препознавање на замор кај возачот
 • Активен инфо дисплеј
ПРЕДНОСТИ
• Голем багажник
• Брзи и штедливи TSI и TDI мотори
• Одлична ергономија и поставеност на командите за возачот
• Најдобар мултимедијален систем во сегментот (достапен само со доплата)
• Многу безбедносна опрема уште во основниот модел
НЕДОСТАТОЦИ
• Недоволно комфорна задна клупа
• Не е практичен како конкуренцијата - задната клупа не се лизга напред/назад
• Евтини материјали во ентериерот
• Повисока цена во однос на конкурентите


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Volkswagen T-Roc - 2018  

mi se dopada i sum interesiran da kupufam
Напишан од niki  пред  околу 7 месеци
mi se dopada i sum interesiran da kupufam
Напишан од niki  пред  околу 7 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Suzuki Vitara
 
Suzuki Vitara
14980 - 25970
Mitsubishi ASX
 
Mitsubishi ASX
13980 - 23980
Dacia Duster - 2018
 
Dacia Duster - 2018
12840 - 18650
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV мали
 
Citroën C3 Aircross13490 €
Citroën C4 Cactus13590 €
Dacia Duster - 201812840 €
Fiat 500X CityLook15980 €
Hyundai Kona - 201818416 €
KIA Stonic - 201812990 €
Mitsubishi ASX13980 €
Nissan Juke16500 €
Opel Crossland X - 201816642 €
Opel Mokka X18438 €
Peugeot 200816290 €
Renault Captur15850 €
Seat Arona - 201815804 €
Škoda Karoq - 201818120 €
Suzuki S-Cross15900 €
Suzuki Vitara14980 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook