дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Toyota > Toyota RAV4 - 2019 > Краток опис за моделот
Toyota RAV4 - 2019 Toyota RAV4 - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 30990
веќе од 516 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОA НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | ACTIVE

 • Копче за стартување на моторот (2.5 Hybrid FWD & AWD)
 • Рачка на менувач обложен во кожа
 • Електронска паркинг сопирачка
 • Потпирачи за раце на предните и задните врати со ракофати
 • Автоматско заклучување на вратите по тргнување на возилото
 • Црн текстилен тапацир на седиштата со џеб на задниот дел од седиштето на совозачот
 • Потпирач за раце на предните седишта со подвижен капак и простор за ситници
 • Потпирач за раце на задните седишта со пореклопување и држачи за чаши
 • Два приклучоци за струја 12V: еден напред и еден за задните седишта
 • Осветлување на внатрешноста и багажен простор при влегување и излегување
 • Внатрешен ретровизор со мануелно прилагодување на затемнувањето
 • Сив тапацир на таванот и вградено светло
 • Штитници од сонце за возач и совозач со огледало и светло
 • Возачко седиште рачно прилагодливо во 6 насоки
 • Совозачко седиште прилагодливо во 4 насоки
 • Задни седишта делливи (60:40), со преклопување на наслоните
 • Toyota Easy Flat system за преклопување на наслоните со едно движење
 • Покривка на багажен простор  подвижна ролетна
 • Двостран под на багажникот (гумирана и тапацирана страна)
 • Простор за шишиња во предните и задните врати
 • Закачалки кај задните врати
 • Делумно покриена инструментална табла со мек материјал во долната половина
 • Централна конзола во Piano црн лак
 • Toyota Touch® 2 Мултимедијален систем:
 • 7" дисплеј во боја чуствителен на допир со висока резолуција
 • Аудио систем со 6 звучници
 • FM / AM радио
 • 3 USB (еден на предна конзола и 2 назад) и 1 Auxin приклучок за мултимедија уреди *( iPod® и MP3 плеери)
 • Целосна iPod и MP3 контрола преку дисплејот на допир
 • Bluetooth 3® поврзување, автоматско симнување на телефонски именик, читање на SMS и e mail пораки. (функцијата не е компатибилна со сите мобилни апарати)
 • Спортска инструментална табла со 4.2" мулти информациски дисплеј во средината и два округли инструменти од страните
 • 4.2" TFT мулти информациски дисплеј во боја вграден во инструменталната табла (надворешна температура, температура на моторот, просечна брзина, потрошувачка на гориво, досег)
 • Индикатор за режим на возење, Индикатор за Eco режим, Gear indicator (автоматски менувач)и Gear shift indicator (мануелен менувач)

 

2-ро ниво | DYNAMIC
Содржи се што има ACTIVE, плус: 

 • Предна и задна заштита на офроуд браник во сребрена боја
 • Сребрено обоен долен дел од преден и заден браник
 • Две издувни цевки (овални)
 • Предни светла за магла  црни оквири
 • Предни и задни паркинг сензори за помош при паркирање
 • Сензор за дожд
 • Предна украсна решетка на ладилник во антрацит сива боја
 • Греени прескалки на бришачи на предно ветробранско стакло и предупредување за ниско ниво на течност за бришачите
 • Двозонски електронски, автоматски клима уред (за D4S Бензинец)
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • Push start копче за стартување на моторот
 • Греени предни седишта со два степени на загревање
 • Офроуд контролни копчиња поставени до менувачот (само кај AWD)
 • Простор за ситници во централната конзола со гумирана подлога
 • Амбиентално осветлување за нозете на предните седишта
 • Дополнително затемнети прозорци, задни страничи и задно стакло
 • Кожа на рачка на менувач и хром декорација
 • Мек тапацир од црна синтетичка кожа на долниот дел од инструмент табла украсена со декоративен шев
 • Мек тапацир од синтетичка кожа на дел од тапацирот на вратите кој служи за потпирање за рацете
 • Потпирач за раце на предните седишта со подвижна преграда за ситници обложен во синтетичка кожа со шевови
 • Toyota Touch 2 мултимедијален систем со 8" диспеј со висока резолуција, чуствителен на допир
 • Задна колор камера за помош при паркирање со насочување и приказ на 8" екран
 • Спортска инструмент табла во комбинација на два полукружни инструменти и 7" мулти информациски дисплеј во боја (над. темп., темп. на моторот, прос. брзина, потр. на гориво, досег)

 

3-то ниво | EXCLUSIVE
Содржи се што има DYNAMIC  плус: 

 • Bitone надворешна каросерија  боја на возило+црн кров и ретровизори
 • 18" алуминиумски тркала во црна боја со гуми 225/60R18H
 • BiLED предни фарови со автоматска нивелација на светлосниот сноп
 • Тапацир на таванот во црна боја
 • Спортски седишта со опшена синтетичка кожа во црна боја со син конец во комбинација со штоф
 • Електрично прилагодување во 6 насоки на возачкото седиште
 • Електрична лумбална поддршка на возачко седиште
 • 3 предни и 2 задни USB приклучоци
 • Smart Entry & Start System овозможува Keyless отклучување/заклучување и стартување на моторот со допир без користење на клучот
 • Електрично отварање на задната врата (преку клучот, копче во кабината или вратата)
 • Безжичен полнач за мобилен телефон (само кај телефоните кои поддржуваат QI безжично полнење)

 

4-то ниво | LOUNGE
Содржи се што има DYNAMIC, плус:

 • BiLED предни фарови со автоматска нивелација на светлосниот сноп
 • 18" алуминиумски тркала во сребрена боја со гуми 225/60R18H
 • Хромирани рачки на вратите
 • Кожни седишта од висококвалитетна перфорирана кожа со избор на 3 бои
 • Црна (LA20)
 • Беж (LA40)
 • Сива (LA10)
 • Навигациски систем со мапи на Европа и гласовно управување
 • Електрично прилагодување во 6 насоки на возачкото седиште
 • Електрична лумбарна поддршка на возачко седиште
 • Меморија на возачко седиште
 • BSM, Систем за надзор на мртов гол со индикација во страничните огледала
 • RCTA, Систем за следење на просторот зад автомобилот при излегување од паркинг во рикверц со звучно предупредување и индикација во страничните огледала
 • Panoramic View Monitor 360°: надзор на возилото со помош на 4 камери позиционирани на четирите страни на возилото за олеснето паркирање со приказ на 8" дисплеј:
 • Предна широкоаголна камера за помош при излегување од гаража 
 • Задна колор камера за помош при паркирање со широк агол
 • Две странични камери интегрирани во страничните ретровизори
 • 360°панорамски преглед на возилото "птичја перспектива" за олеснето маневрирање во тесен простор
 • 8" дисплеј со поделба на екранот: панорамски преглед + предна или задна камера
 • Греени прескалки на бришачи на предно ветробранско стакло и предупредување за ниско ниво на течност за бришачите
 • Грејач на волан
 • 3 предни и 2 задни USB приклучоци
 • Smart Entry & Start System овозможува Keyless отклучување/заклучување и стартување на моторот со допир без користење на клучот
 • Електрично отварање на задната врата (преку клучот, копче во кабината или вратата)
 • Безжичен полнач за мобилен телефон (само кај телефоните кои поддржуваат QI безжично полнење)

 

5-то ниво | LOUNGE PREMIUM
Содржи опрема LOUNGE, плус

 • Панорамски прозрачен кров со електрично управување отворање/затворање и завеса
 • Автоматско отварање на врата со помош на движење на ногата ( при монтирање на влечна кука оваа функција се деактивира)
 •  Аудио систем JBL од највисока класа со 9 звучници посебно проектиран за Новиот Rav4
 •  За прв пат во Toyota внатрешен ретровизор со дигитален приказ. Огледалото работи како нормален електрохроматски ретровизор, но   дополнително ја подобрува видливоста. Може да се прилагоди осветленоста, да се зумира и да се прилагоди бојата.
 •  RCTA со функција за автономно сопирање при опасност.
 •  Пакет за студени региони:
 •  Греено предно ветробранско стакло
 •  Грејачи на предни седишта со 3 нивоа на загревање и вентилација
 •  Грејачи на задни седишта
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Toyota RAV4 - 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Škoda Kodiaq - 2018
 
Škoda Kodiaq - 2018
24170 - 39850
Nissan X-Trail
 
Nissan X-Trail
29990 - 47300
Toyota RAV4 - 2019
 
Toyota RAV4 - 2019
30990 - 44990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV големи
 
Honda CR-V - 201837990 €
Hyundai Grand Santa Fe37230 €
Hyundai Santa Fe - 201855555 €
KIA Sorento37650 €
Mitsubishi Outlander31980 €
Nissan X-Trail29990 €
Peugeot 5008 - 201825490 €
Škoda Kodiaq - 201824170 €
Subaru Outback49900 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Toyota

www.toyota.com.mk

Импортер за Македонија
Тојота Авто Центар

Тел: 02 / 3088 - 800

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00 (сервис до 16:00)
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Toyota модели
Auris Aygo
Camry - 2019 C-HR
C-HR - Hybrid Corolla Hatchback - 2019
Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Corolla Sedan - 2019
Corolla Sedan Hybrid - 2019 Corolla Touring Hybrid- 2019
Corolla Touring Sports - 2019 Hilux - 2016
Land Cruiser - 2018 Prius Hybrid
Proace RAV4 - 2019
RAV4 Hybrid - 2019 Yaris
Yaris Hybrid

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook